На замітку тернополянам: як отримати компенсацію за падіння на льоду?

Мешканка Львова відсудила у Львівського вищого професійного художнього училища 18 тисяч гривень компенсації за отриману внаслідок падіння на льоду під час ожеледиці травму.

53-річна львів’янка Наталія К. 9 січня 2020 року послизнулася на льоду на тротуарі біля свого будинку на вул. Сластіона, який перебуває на балансі училища, і зламала руку.

У суді, який відбувся 17 листопада, Наталія розповіла, що на лікування вона витратила 8000 грн, а також витратила ще 7000 грн на таксі. Також жінка заявила, що їй заподіяли моральну шкоду, оскільки вона тривалий час не могла сама себе обслуговувати та отримала психологічний стрес. Моральну шкоду постраждала оцінила у 20 тисяч гривень.

Будинок, в якому живе жінка, перебуває на балансі Львівського вищого професійного художнього училища. Представник цього навчального закладу заявив у суді, що Наталія К. не навела доказів, що отримала травму саме через ожеледицю і що прибудинкова територія належить училищу. Він також заявив, що 9 січня прибиральниця посипала території біля будинку Наталії К. піском, однак не надав суду докази цього.

Сусідка Наталії у суді розповіла, що разом з нею виходила з під’їзду зранку 9 січня, відтак побачила, що та послизнулась на льоду і впала. Суд також взяв до уваги попередження синоптиків про ожеледицю 9 січня.

Зрештою суддя Залізничного районного суду Дмитро Боровков вирішив частково задовольнити позов. Він стягнув з Львівського вищого професійного художнього училища 8 тисяч гривень майнової шкоди та 10 тисяч гривень моральної компенсації на користь жінки.

ВАЖЛИВО ЗНАТИ! Людині, яка постраждала від падіння на льоду, гарантується право на відшкодування завданої шкоди її здоров’ю та недоотриманого заробітку, втраченого внаслідок завдання такої шкоди згідно з главою 82 Цивільного кодексу України (ст. ст. 1166-1168, 1195-1208).

На підставі зазначених норм Цивільного кодексу України фізична або юридична особа, яка завдала шкоди каліцтвом або іншим ушкодженням здоров’я фізичній особі, зобов’язана відшкодувати потерпілому заробіток (дохід), втрачений ним внаслідок втрати чи зменшення професійної або загальної працездатності, а також відшкодувати додаткові витрати, викликані необхідністю посиленого харчування, санаторно-курортного лікування, протезування, стороннього догляду тощо.  Якщо каліцтва зазнала непрацююча особа, розмір відшкодування визначається виходячи з мінімальної заробітної плати. Окрім цього, потерпілий може вимагати відшкодування моральної шкоди. Розмір такої шкоди можна визначити самостійно в кожному окремому випадку, на практиці суд розмір шкоди найчастіше зменшує.

Відповідальність за завдану шкоду несе власник території, на якому було травмовано людину. Якщо травма сталася на прибудинковій території житлового будинку, то відповідальним є ЖЕК або ОСББ, за яким ця територія закріплена. Якщо людина травмувалася на території, що перебуває на балансі підприємств, установ та організацій, останні мають нести юридичну відповідальність. При травмуванні на тротуарах або проїжджій частині, за це відповідають комунальні підприємства які їх обслуговують.

Для того щоб захистити свої права, якщо Ви стали жертвою нещасного випадку через падіння на льоду, Вам потрібно забезпечити достатні докази: треба сфотографувати місце нещасного випадку (також зазначити його адресу), знайти свідків, запитати їх імена і контактні дані (хоча би номери телефонів), а також викликати швидку допомогу. Обов’язково треба мати довідку зі служби швидкої допомоги, в якій буде зафіксовано де саме Ви отримали травму і які саме тілесні ушкодження.

 


Джерело | обласТь

Тернопіль Теребовля Бучач Заліщики Борщів Чо р тків Г у сятин Підв о ло- чиськ Ланівці Збараж Шумськ К ременець К озова Бережани Підгайці Зборів Монасти- риська