Найколоритніший фестиваль Тернопільщини “Борщівська вишиванка” відбувається онлайн (відео)

Цими днями на Тернопільщині відбувається Всеукраїнський фольклорно-мистецький фестиваль “Борщівська вишиванка”, який за 13 років став особливою подією не лише для Борщівського району чи області, але й для всієї України.

Цього року пандемія коронавірусу внесла свої корективи в організацю фестивалю, відтак він відбувається онлайн. Подивитися на колекцію вишиванок та привітання зі святом вишиванки мона подивитися на сторінці відділу культури Борщівської РДА.

Дефіле "Намисто"

#Борщівфест_2020Однією з найцікавіших миттєвостей "Борщівської вишиванки" є дефіле в борщівських народних строях.Пропонуємо вашій увазі дефіле учасниць народного аматорського ансамблю танцю "Намисто" КУ "Борщівський районний будинок культури" (керівник Ірина Дуда) в колекції з фондів Борщівського обласного краєзнавчого музею.

Gepostet von Відділ культури, туризму та релігій Борщівської РДА am Samstag, 12. September 2020

Віртуально і в особливий спосіб його взявся провести відомий громадський діяч, заслужений журналіст України, голова Борщівської РО “Просвіта” Петро Довгошия.

На своїй сторінці у мережі “Фейсбук” він записує відеоблоги, в яких цікаво розповідає історію творення борщівської чорної сорочки, техніки вишиття. Також знайомить глядачів із особливостями фестивалю, традиціями Борщівщини, авторами книг про чорну борщівську сорочку.

Про започаткований ним проєкт журналіст повідомив своїх підписників у мережі.

“Шкода, що цього року коронавірус вніс корективи у всю нашу реальність, перетворюючи її у віртуальну. Чи не всі фестивалі та инші масові збори зацікавленого народу переходять у так званий онлайн: ніби є і ніби нема))) Головне – щоб не забути. Позаяк ми, просвітяни, маємо стосунок до цієї дуже цікавої та наймасовішої у році на теренах краю етно – мистецької події, внесемо і свою онлайн – лепту. Наша віртуальна “Борщівська скриня-2020″ нагадає про невимовну красу народної ноші Борщівського краю і посіє надію, що наступний етнофест буде реальним! Віримо! Починаємо!”, – написав Петро Довгошия.

 


Джерело | обласТь

Тернопіль Теребовля Бучач Заліщики Борщів Чо р тків Г у сятин Підв о ло- чиськ Ланівці Збараж Шумськ К ременець К озова Бережани Підгайці Зборів Монасти- риська