1 грудня в Тернополі безкоштовно і анонімно протестуватись на ВІЛ і гепатити В/С

Дізнайся про свій ВІЛ – статус
1 грудня 2021 року з 11.00 до 13.00 години, у м. Тернопіль на вул. Гетьмана Сагайдачного, біля пам’ятника Івана Франку, під гаслом «Покінчити з нерівністю. Ліквідувати СНІД» відбудеться просвітницька акція присвячена до Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом.
Акцію проводять: ДУ «Тернопільський обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України» та КНП «Тернопільський обласний медичний центр соціально – небезпечних захворювань» ТОР та БО «Тернопільське благодійне товариство БО «Всеукраїнської мережі людей, які живуть з ВІЛ/СНІД».
В ході проведення заходу будуть проводитись безплатні консультації лікарів, експрес – діагностика на ВІЛ – інфекцію, вірусні гепатити B і С, розповсюдження просвітницької літератури з питань профілактики ВІЛ – інфекції /СНІДу та пропаганди здорового способу життя.
Епідемічна ситуація по ВІЛ/СНІДу в Тернопільській області залишається складною. На фоні пандемії коронавірусної інфекції зменшилась кількість обстежень на ВІЛ-інфекцію, але збільшилась кількість виявлених хворих, яким встановлений діагноз СНІД. Майже на 59% збільшилась кількість вперше виявлених хворих в термінальній стадії ВІЛ – інфекції.
Збільшилась кількість ВІЛ – інфікованих у віковій групі 50 років і старше. Серед ВІЛ – інфікованих частіше виявляється хвороба у чоловіків та жителів м. Тернополя та Тернопільського району.
Закликаємо всіх активізувати свою громадянську позицію і пройти тестування на ВІЛ – інфекцію! Процедура є абсолютно безплатною. Своєчасна діагностика та лікування дають шанс на життя.
Бережіть себе. Ми бажаємо Вам здоров’я!

Джерело | обласТь

Тернопіль Теребовля Бучач Заліщики Борщів Чо р тків Г у сятин Підв о ло- чиськ Ланівці Збараж Шумськ К ременець К озова Бережани Підгайці Зборів Монасти- риська