100-літній ювілей відзначила жителька однієї з громад Тернопільщини

100-літній ювілей відзначила мешканка Черниховець Збаразької громади Тернопільщини Ольга Іванівна Борак.

“Пані Оля  –  одна з тих, хто є справжнім скарбом Української землі. Уродженка села Верняки пережила лихоліття Другої світової війни, дочекалась із фронту чоловіка, з яким прожила у шлюбі 65 років. Виростила двох чудових доньок, яким дала гарну освіту медсестер”, – розповіли у Збаразькій міській раді.

Не покладаючи рук, жінка  на колгоспному полі, готувала обіди трактористам, механізаторам. Займалась домашньою господаркою, вміла дати лад і в полі, і в хаті. Коли було потрібно, то й возом, запряженим кіньми, їздила, снопи звозила. Була вправною галицькою господинею.

«Мала командирський характер, – каже донька Аркадія, –  навіть тато слухався її. І зараз, у такі поважні літа, коли сама уже не має сил поратися на землі, усе має бути під її контролем, постійно про все допитується: чи посадили город, як і що посходило…»

У вільну хвилину ювілярка дуже любила  брати до рук голку й при гасовій лампі вишивати. Назбиралась ціла колекція рушників, частина з яких зараз знаходиться у музеї в одному з монастирів у Львові, де служить її онук.

Загалом, у родині є окрім двох медсестер, двоє священників, двоє кондитерів, два пасічники, багато музикантів, семеро правнуків навчаються у музичній школі, усі люблять співати. Пані Ольга й сама ще співає, згадує ті часи, коли співала у сільському та церковному хорі, грала у виставах, які разом з односельчанами ставили на сільській сцені.

«Дуже тяжкі часи були,  робота тяжка, – каже пані Оля, – але Бог дав прожити такі довгі літа. Спасибі Богу за все, прошу тільки миру для України».

Ювілярку привітав Збаразький міський голова Роман Полікровський.

“Хай Господь дарує нашій поважній землячці ще багато мирних щасливих років під опікою рідних та благословенням Небес”, – йдеться в повідомленні на сайті мерії.


Джерело | обласТь

Тернопіль Теребовля Бучач Заліщики Борщів Чо р тків Г у сятин Підв о ло- чиськ Ланівці Збараж Шумськ К ременець К озова Бережани Підгайці Зборів Монасти- риська