11 лікарень Тернопільщини отримали 390 флаконів Бамланівімабу та 780 флаконів Етесевімабу

11 лікарень області, які надають медичну допомогу пацієнтам із коронавірусом, отримають 390 флаконів Бамланівімабу (Bamlanivimab) та 780 флаконів Етесевімабу (Etesevimab).

Механізм їх дії полягає у блокуванні прикріплення вірусу до мембрани клітини, що унеможливлює потрапляння SARS-CoV-2 у клітини людини, що нейтралізує дію вірусу та сприяє запобіганню розвитку COVID-19.
“Дані ліки впливають безпосередньо на вірус. Вони створені за принципом моноклональних антитіл, є замінником імунної відповіді. Препарати зв’язуються зі спайковими білками вірусу, запобігаючи проникненню у клітину та подальшому розмноженню, прискорюють одужання хворих з коронавірусною хворобою” – розповідає директорка департаменту охорони здоров’я ТОДА Ольга Ярмоленко.
Також Наказом МОЗ від 20.09.2021 № 1979 оновлено протокол «Надання медичної допомоги для лікування коронавірусної хвороби (COVID-19)», яким передбачено можливість використання лікарських засобів Bamlanivimab та Etesevimab.
Тепер лікарі, які надають допомогу хворим на COVID-19, матимуть чітку інструкцію щодо того, в яких саме випадках захворювання і як правильно застосовувати ці лікарські засоби.
Нагадаємо, ліки були доставлені в Україну 4 вересня за сприяння Посольства України в США, як гуманітарний вантаж, наданий американською благодійною організацією Direct Relief. Останні домовленості щодо отримання цієї допомоги були узгоджені під час візиту Президента України Володимира Зеленського та міністра охорони здоров’я Віктора Ляшка до США.

Джерело | обласТь

Тернопіль Теребовля Бучач Заліщики Борщів Чо р тків Г у сятин Підв о ло- чиськ Ланівці Збараж Шумськ К ременець К озова Бережани Підгайці Зборів Монасти- риська