45 днів реалізації програми Велике будівництво на Тернопільщині

Масштабний ремонт державних доріг області та штучних споруд, котрі є їхньою складовою, триває уже 1,5 місяці. Завдяки роботі без вихідних оновити вдалося чимало кілометрів 5 доріг. Про це повідомляє Служба автомобільних доріг у Тернопільській області.

План на 2021 рік – відновити близько 200 км державних автошляхів Тернопільщини. Будівельний сезон погода дозволила повноцінно відкрити 22 березня.

Відтак сьогодні підрядні організації працюють на дорогах: Н-18, Р-39, М-12 і М-19.

На маршруті до Карпат, дорозі Н-18 Івано – Франківськ – Бучач – Тернопіль техніка просунулася до обходу міста Бучач. Зняли старе зношене покриття на 20 км, укріпили основу дороги на 14 км, влаштували перший шар дорожнього покриття на 12 км. Також у межах населених пунктів влаштовано вже 2,4 км тротуарів.

Нагадаємо, торік 10 кілометрів від смт Дружба до Дарахівського перехрестя почали ремонтувати. Цьогоріч відновлять решту дороги Н-18 у межах Тернопільської області.

На трасі Р-39 Броди – Тернопіль продовжуємо відновлювати покриття на відрізку від Залізців до Хомівки. Паралельно проводимо регенерацію основи дороги та влаштування першого шару. Вирівнюючий шар покриття є на 6 км, фінішний шар вже влаштовано на 3 км. Триває укріплення основи і фрезування.

На маршруті Тернопіль – Бережани, котрий стане частиною Дороги Єдності М-30 Стрий – Ізварине, дорожня техніка охопила вже 35 км. Саме на такій протяжності вже відфрезовано старе покриття. Регенерацію основи проведено на 25 км, а вирівнюючий шар влаштовано на 22 км. Крім того, у населених пунктах почали влаштовувати тротуари. Також лагодимо мости на маршруті Тернопіль – Бережани: у селах Підгороднє, Почапинці, Плотича, на обході Козови та Шибалин.

Фінішний шар дорожнього одягу влаштовуємо на головному об’єкті 2020 року – автошляху М-19 Доманове – Ковель – Чернівці – Тереблече. ЩМА встелили вже на 4 км, на 1,8 км влаштовано водовідвідні лотки. Продовжуємо влаштовувати з бруківки тротуари у населених пунктах, через які проходить дорога.


Джерело | обласТь

Тернопіль Теребовля Бучач Заліщики Борщів Чо р тків Г у сятин Підв о ло- чиськ Ланівці Збараж Шумськ К ременець К озова Бережани Підгайці Зборів Монасти- риська