Переселенець з Києва Сергій Федірко організував у Тернополі заняття зі стрільби з лука. Він переїхав сюди з родиною на початку повномасштабного вторгнення. Чоловік розповів Суспільному, що заняття відвідують школярі та їхні батьки.
Киянин Сергій Федірко вчить восьмирічну Ярину стрільбі з лука. Такі заняття чоловік проводить у Тернополі з жовтня. Чоловік каже, що організував їх, щоб відволіктися від пережитого.
“Ми важко переживали оці жахіття війни. Треба було якось перезавантажитися, знайти щось, що дарувало б якісь позитивні емоції. Коли ти читаєш всі ці новини, можна з’їхати з глузду. Ми почали згадувати, чим ми займалися в минулому, до війни. Згадав, що я дуже довго стріляв з лука і вирішив знову почати. Це приносить велике полегшення, радість, я люблю цю справу”.
Сергій розповідає, до повномасштабного вторгнення займався стрільбою з лука 20 років поспіль.
“Стрільба з лука – це такий вид спорту, який не потребує значних фінансових вкладень. Тобі потрібно для того, щоб почати, власне лук, комплект стріл і якийсь базовий захист. Для базового захисту в мене зараз є крага, рукавичка, щоб не було мозолів на пальцях. Спортсмени використовують спеціальні накладки на пальці.
При стрільбі з блочного лука використовується спеціальний такий механізм, називається реліз, це виглядає, як така невеличка прищепка. Ми тут стріляємо з традиційних луків”.
У Тернополі Сергій орендував спортивний зал. Чоловік говорить, стрільбі з лука вчаться школярі та їхні батьки.
“Знайшли луки, знайшли обладнання. Почали стріляти. Згодом з Києва привезли своє обладнання. Вирішили, що цікаво, коли хтось з нами стріляє, займається, розділяє наше хобі, почали шукати, хто тут ще стріляє у Тернополі.
Стрільба з лука – це такий вид спорту, який дозволяє стріляти зовсім з малечку і дуже дорослим людям, на пенсії, немає ніяких обмежень. Це дуже класний вид спорту, який розвиває концентрацію, увагу, фізичну активність. Лук досить потужний, працюють м’язи спини. Це дуже гарно впливає, особливо для дітей, на поставу. Доведений факт, що поліпшується зір, ти постійно фокусуєшся на мішені”.
Сергій розповів про різні види стрільби. Він розповідає, щоб влучати, треба зрозуміти техніку.
“Кожна стріла має базове перо. Це перо трошки іншого кольору. Воно завжди має бути перпендикулярне тятиві. Коли ми стріляємо, ми стоїмо на одній лінії в напрямку мішені. Ноги, стегна, плечі, все має стояти на одній лінії мішені. Стріляємо ми трьома пальцями. Є багато різних типів натягування. Ми практикуємо середземноморський тип стрільби, це стрільба трьома пальцями. Беремо трьома пальцями, натягуємо. Розпрямляємо пальці, тятива сповзає з пальців, вистрілює стрілу. Задня частина стріли летить швидше, шляхом цього стріла вигинається, в польоті виляє хвостом. Цей ефект називається арчерс парадокс”.
Заняття відвідує 10 осіб, каже Сергій. Чоловік планує заснувати у Тернополі федерацію стрільби з лука.
“Вірю, що тут можуть вирости нові чемпіони. Я працюю з дітьми, дивлюся, як вони прогресують, бачу, що в них чудові результати. Вони можуть вирости в нових чемпіонатів не тільки українського, а й світового рівня”.
Мітки: лук, навчання, переселенець