96-ий день народження зустріла зв’язкова УПА з Тернопільщини

Вчора 96-ий день народження зустріла колишня зв’язкова УПА, політв’язень сталінських таборів  Олександра Світа, яка зараз мешкає в Шумську.

Співробітники районного краєзнавчого музею розповідають, що Олександра Миколаївна народилася у селі Вілія в селянській родині.

Обдарована прекрасним голосом, вона понад усе любила співати.

«Ще й до сьогодні ця чудова жінка, маючи світлу пам’ять, співає. Хочеш – веснянку почне, а хочеш – заколядує, а що козацьких, рекрутських, весільних, жниварських пісень вона знає, не злічити! З особливим трепетом співає повстанські пісні, адже молодість пройшла у лавах УПА», – розповідають музейники.

Коли у селі виникла перша боївка, жінка включилась до підпільної роботи: спочатку в’язала рукавиці, шкарпетки, шапки і передавала до лісу, готувала їсти, а потім стала зв’язковою.

А далі були зрада, арешт, допити в Кременецькій тюрмі, суд і вирок – 10 років таборів у Сибірі.

«Цій мужній жінці вдалось пройти всі митарства і тюрми та повернутись в свою Україну, за незалежність якої віддала частину життя – свою молодість», – кажуть працівники Шумського краєзнавчого музею.

З 96-им днем народження іменинницю привітав міський голова Шумська Володимир Плетюк.

«Пані Олександра завжди відзначалася активною громадською позицією і була прикладом молоді в їх служінні Батьківщині. Шумська міська рада щиро вітає пані Олександру з Днем народження і бажає їй міцного здоров’я, невичерпної енергії та благополуччя. Нехай кожен день буде наповнений добром та безмежним щастям!», – йдеться на сайті Шумської міської ради.

Як повідомляла “ОбласТь”, ще 7 жителів Тернопільщини отримали статус ветерана ОУН, УПА.

Фото пресслужби Шумьскої міської ради

 

 

 

о.р.


Джерело | Шумьский районний краєзнавчий музей

Тернопіль Теребовля Бучач Заліщики Борщів Чо р тків Г у сятин Підв о ло- чиськ Ланівці Збараж Шумськ К ременець К озова Бережани Підгайці Зборів Монасти- риська