Тернополяни отримуватимуть три платіжки за газ

В Україні планують запровадити третій рахунок за газ. Це буде плата за утримання внутрішніх будинкових мереж, яка раніше включалася до загального рахунку за газ.

Раніше вартість технічного обслуговування була включена у загальний платіж, тож багато українців про це навіть не знали. Чи виконували обласні газові компанії свої зобов’язання з обслуговування внутрішніх газових мереж, димо- та вентканалів, а також газового обладнання у багатоквартирних і приватних будинках, залишається невідомим.

“З 2020 року українці почали отримувати дві платіжки за газ – одну за його постачання, другу – за доставку (розподіл) газу. Але з нових тарифів облгазів на доставку газу виключили плату за технічне обслуговування внутрішньо будинкових систем газопостачання. І поступово втратили чинність нормативно правові акти, які зобов’язували облгази безоплатно здійснювати ТО в житлових будинках на періодичній основі”, – йдеться у повідомленні.

Тепер відповідальність за експлуатацію та утримання в належному стані внутрішніх газових мереж, котлів, газових бойлерів, колонок, справності вентиляції у приміщенні на осіб, які найбільш вмотивовані в їх безаварійній роботі, покладена на їх власників, а саме:

  • у багатоквартирному будинку за мережі спільної власності в зоні загального використання – на співвласників багатоповерхівки;
  • у приватному житловому будинку та безпосередньо у квартирах – на їх господаря.

Згідно з законодавством, власник має право обирати організацію, яка за договором та за плату виконуватиме технічне обслуговування внутрішніх газових систем у будинках. Це може бути як місцева газова компанія, так і інші організації, що мають відповідні дозволи.

“Власник буде розуміти, за що саме він буде сплачувати кошти та зможе контролювати виконання договірних зобов’язань виконавця ТО. У законодавстві є застереження, що у випадку незабезпечення технічного обслуговування та поточного ремонту внутрішньо будинкових газових мереж у будинку розподіл природнього газу припиняється”, – йдеться у дописі.

Варто зазначити, що типовий договір, а також тарифи на ТО, ще не затверджені НКРЕКП. Тому укладання типового договору зі співвласниками багатоповерхівки є неможливим. Тому не варто піддаватися на маніпуляції та погрози, коли міськ- облгази вимагають укладення договору.


Мітки: ,

Джерело | Голос

Тернопіль Теребовля Бучач Заліщики Борщів Чо р тків Г у сятин Підв о ло- чиськ Ланівці Збараж Шумськ К ременець К озова Бережани Підгайці Зборів Монасти- риська