Наразі робоча група із забезпечення прозорості та підзвітності органів публічної влади опрацьовує 1256 закупівель органами місцевого самоврядування.
Всі дані передаються до управління стратегічних розслідувань в Тернопільській області.
Крім того, до роботи залучені фахівці західного офісу Держаудитслужби в Тернопільській області.
Порушення законодавства у сфері закупівель встановлені при проведенні 114 процедур, в тому числі порушення, які призводять до скасовування торгів та розірвання договорів виявлені при проведенні 83 процедур закупівель на загальну суму 35329,2 тис. грн.
На виконання вимог аудиторів замовниками розірвано 82 договори.
Нагадаємо, 10 жовтня на Тернопільщині створили робочу групи із забезпечення прозорості та підзвітності органів публічної влади на території області. До неї увійшли представники нацполіції, управління стратегічних розслідувань, СБУ, ДБР, прокуратури та інших силових органів, які мають відношення до боротьби з корупцією.
Зараз робоча група здійснюється моніторинг на аналіз проведених закупівель органами місцевого самоврядування та в разі виявлення нецільового або недоцільного використання коштів, будуть вживатися заходи щодо скасування закупівель та розірвання відповідних договорів.
З початку року до 10 жовтня підрозділами управління стратегічних розслідувань в Тернопільській області в рамках проведення превентивних заходів було скеровано багато листів про порушення проведення публічних закупівель. В результаті роботи було відмінено тендери на суму майже 130 млн грн. Повідомлено про підозру 14 особам, 22 підозри – у сфері службової діяльності. Сума збитків по цих правопорушеннях склала майже 19 млн грн.
З дня створення робочої групи і по сьогодні відмінено тендерів на суму майже 100 млн грн.
Зараз робочою групою проводиться аналіз близько 5 тисяч закупівель, як проведених так і тільки оголошених.