Чи не у кожній філії Подільського лісового офісу в лісах встановлені фотопастки. Завдяки сучасним технологіям вдається виявляти засмічення лісів, незаконні рубки та контролювати чисельність диких звірів.
Механізм дії простий – технічні засоби реагують на рух у режимі реального часу та є абсолютно непомітними у лісових насадженнях. Фотопастки фіксують життя за допомогою фото- і відеозйомки. При цьому ані люди, ані звірі їх не бачать. Прилади мають камуфляжний колір, що робить їх непомітними на деревах.
Камера фіксує появу тварини, людини чи автомобіля на відстані близько 20 метрів. Кут огляду становить 120 градусів.
Зафіксувавши рух, прилад надсилає текстові повідомлення за допомогою GSM-мережі та передає фото і відео. Вони містять інформацію про дату і час зйомки.
Часто фотопастки незамінні помічники у виявленні злочинних дій браконьєрів, повідомляючи про це рейдові бригади у режимі реального часу. До прикладу, минулого року у Подільському лісовому офісі склали майже 30 протоколів на порушників правил полювання. З них частина зафіксована на фотопастки.
Розташовують фотопастки на в’їздах у масиви, лісових стежках, біля підгодівельних майданчиків, рекреаційних пунктів, у місцях можливого вивозу сміття та незаконної заготівлі деревини – там вони є найбільш ефективними. Їхнє місцезнаходження періодично змінюють.
Мітки: браконьєри, ліси Ураїни, фотопастки