У серпні 2023 року Тернопільщину сколихнула резонансна справа з побиттям військового.
«Тоді у Кременці зловмисник побив військовослужбовця і відібрав у нього зброю. Для затримання озброєного нападника був введений у нашій області оперативний план «Сирена». Поліцейські спецпризначенці спрацювали оперативно та затримали небезпечного злочинця. Від розлюченого підозрюваного правоохоронці врятували співмешканку та двох її малолітніх дітей, яких він взяв у заручники» , – зазначив начальник ГУ НП в Тернопільській області Сергій Зюбаненко.
Проте історія з підозрюваним не закінчилася на цьому і мала продовження. Слідчі встановили, що зловмисник займався псевдоволонтерством, нібито збираючи пожертви на лікування дітей та реабілітацію українських військових.
«У Facebook він створював фейкові акаунти, де розміщував реальні фото поранених захисників та медичних документів, але для перерахування грошей вказував реквізити своїх власних банківських карток. Поліцейські наразі встановили 32 особи, які перерахували гроші аферисту, хоча потерпілих може бути значно більше. Загальна сума зібраних ним «пожертв» – понад 200 тисяч гривень», – розповів Сергій Зюбаненко.
Зібрані гроші на потреби поранених військових чи дітей не були перераховані.
«Вкотре хочу застерегти жителів області від таких пройдисвітів. Донатьте лише на перевірені збори!», – підкреслив Сергій Зюбаненко.
Кіберполіцейські Тернопільщини спільно зі слідчими Кременецького райвідділу ГУНП в області проаналізували інформацію, яку містили вилучені носії інформації. Правоохоронці встановили причетність фігуранта до зборів пожертв в інтернеті нібито на лікування дітей та реабілітацію військовослужбовців Збройних Сил України.
Ще до затримання мешканець Тернопільщини створив кілька фейкових акаунтів і через них розповсюджував у соцмережі «Фейсбук» фейкові оголошення про збір коштів для допомоги.
«Підозрюваний використовував реальні фото поранених військових та медичних документів, але зазначав реквізити підконтрольних йому карток для привласнення коштів. З метою конспірації зловмисник використовував більше десятка карткових рахунків дропа – мешканця Києва», – зазначили у департаменті кіберполіції Національної поліції України.
Слідчі повідомили чоловіку про підозру за ч. 4 ст. 190 Кримінального Кодексу України. Йому загрожує до 8 років позбавлення волі.
Встановлююється повне коло потерпілих та остаточна сума збитків встановлюються.
Мітки: Інтернет шахрайство, псевдоволонтер, шахраї