У Тернополі випав сніг на Благовіщення. Що це означає?

Сьогодні за новим церковним календарем українці, разом зі всім світом, святкують Благовіщення Пресвятої Богородиці. Тернополяни, щойно відвідавши обіднє богослужіння, здивувались чи то подаруну природи, чи попередженню від неї. Адже як мініму центр міста засипав лапатий сніг. Що означає ця прикмета?

Благовіщення означає «блага звістка”» Повна назва свята – Благовіщення Пресвятої Владичиці нашої Богородиці і Приснодіви Марії. Саме в цей день Діві Марії з’явився Архангел Гавриїл і приніс звісточку про швидке народження Сина. Для людей це була перша радісна новина з того часу, коли Єву з Адамом вигнали з раю. Поява на світ Спасителя Ісуса означала, що в людства є надія на спасіння всіх душ.

Багато народних прикмет пов’язані з цим святом.

Його прикмети говорять про погоду і майбутній урожай:

  • яка погода на Благовіщення – така буде і на Великдень;
  • якщо цього дня дощ – буде багатий урожай жита і грибна осінь;
  • сніг цього дня – врожаю не бачити, а якщо вітер і туман – літо буде врожайним;
  • ластівки в небі – весна буде теплою.

На Благовіщення прийнято втретє зазивати весну. Доброю прикметою вважається цього дня побачити лелеку – значить, людині дуже пощастить. Якщо ж ці птахи зів’ють поруч із будинком гніздо, то в родині з’явиться малюк.

 

Відзначають Благовіщення за дев’ять місяців до народження Ісуса Христа, тому за новим церковним календарем це 25 березня, а за старим – 7 квітня. Тож, чи вірити приметам 25 березня, чи перевірити їх ще 7 квітня, і чи вірити взагалі – приймати рішення саме вам.

 


Мітки: , ,

Джерело | обласТь

Тернопіль Теребовля Бучач Заліщики Борщів Чо р тків Г у сятин Підв о ло- чиськ Ланівці Збараж Шумськ К ременець К озова Бережани Підгайці Зборів Монасти- риська