Міцність, хвойний аромат, свіжий смак — усе це легендарний джин. Алкогольний напій відносять до ланки «білих», його вживають у чистому вигляді, а також він може бути складовою коктейлів. Популярність напою зумовлена кількома цікавими фактами.
Культурна та історична спадщина
Джин має голландське походження, у Нідерландах він відомий як Genever (женевер). До кінця 1600-х років напій продавали в аптеках, бо вважали лікарським засобом. Алкоголь швидко набув популярності у Великій Британії та навіть став символом тамтешньої культури. Здавна в країні було заведено вживати його разом з основною їжею, і сьогодні джин Whitley Neill також є важливим елементом частування.
Перший коктейль, рецепт якого з’явився в британській книзі, мав такий склад: ялівцева горілка, імбирний сироп, апельсин Кюрасао та бітер. Задовго до появи відомої «Кривавої Мері» у Нью-Йорку вживали джин із томатним соком. Цей коктейль вважали дієвим засобом від похмілля. А британські офіцери щоденно отримували порцію міцного алкоголю за службу.
Чому треба скуштувати джин
Є ще декілька цікавих фактів, дізнавшись про які, ви напевне захочете продегустувати цей напій:
- Багатогранний склад. Алкоголь виготовляють із зернового спирту, до якого додають рослинні прянощі. Це можуть бути ялівцеві шишкоягоди, коріандр, мигдаль, коріння ірису, аніс та інші. Виробники використовують різноманітні домішки, які формують цікаві нотки смаку.
- Широке застосування в коктейлях. Напій є популярним серед барменів, адже він поєднується з багатьма смаками. Можна створювати чудові варіанти, додавши тонік, лайм, фруктовий, цитрусовий або яблучний сік, цукровий сироп, солодкий вермут і навіть свіжий огірок.
- Ялівцевий аромат домінує. Згідно з традицією та вимогами, він має яскраво відчуватися. Але немає обмежень стосовно кількості та співвідношення інших інгредієнтів.
- Існують два головні види джину. Для виробництва англійського беруть спирт, настоюють з іншими інгредієнтами, а потім повторно дистилюють. Під час виготовлення голландського зернове сусло спочатку ароматизують, а згодом із нього роблять певний сорт. Можна придбати різні види та марки напою в маркеті алкогольних штук Маудау.
- Гастрономічні поєднання. Джин добре подавати з м’ясними стравами, рибою, копченою ковбасою, сирами. Також гарними закусками є свіжі та мариновані огірки, оливки, апельсини, яблука, шоколад і випічка. Але не варто комбінувати з супами, вершковими, гострими та пряними стравами, кашами.
- Різна міцність. Голландські напої м’якіші, містять від 35% спирту. Міцність англійських сягає 55%. Під час вибору орієнтуйтеся на свої смаки та особливості вживання.
Оригінальний брендовий джин — чудовий алкогольний напій. Вибирайте свій варіант і куштуйте в різних варіаціях.
Мітки: джин