Тернопільське підприємство забруднило парк “Сопільче”, тепер сплатить майже 500 тис.грн штрафу

Під час розчищення Тернопільського ставу в 2020 році підрядна організація мул не вивозила, а складувала на берегах річки Серет в парку. Згідно з висновками екологічної інспекції, такі дії знищили не лише газон, але й дерева, які росли біля берега.

Державна екологічна інспекції з позовною заявою звернулася до суду. Інспектори надали документи, які засвідчують шкоду довкіллю, яку допустило комунальне підприємство Тернопільської міської ради «Об’єднання парків культури і відпочинку міста Тернополя».

Встановили, що КП найняло підрядну організацію ТОВ «Глобал Білд Інжиніринг» для капітального ремонту наносів та розчистки від намулу окремих прибережних ділянок ложа тернопільського ставу. Зробили це для покращення гідрологічного режиму та санітарного стану водосховища. Підприємство мало б при розчищенні намулу вивозити його у відпрацьований кар’єр, однак натомість складувало відходи у прибережній захисній смузі річки Серет на території парку «Сопільче». Робили це біля підвісного мосту, йдеться у рішенні Господарського суду Тернопільської області від 21 березня.

Згідно зі складеними актами Державної екологічної інспекції, вийнятий з водойми ґрунт належить до забруднюючих відходів. Зокрема, експерти відібрали проби землі, де складувався намул і провели відповідні дослідження. Виявилось, що в зразках майже втричі перевищені показники хімічної речовини азоту амонійного, також хлоридів та щільного залишку водної витяжки.

В суді представник КП зазначив, що підприємство не є користувачем забрудненої ділянки, загальною площею 57,0804 га, а також не є балансоутримувачем парку «Топільче», а лише здійснює його утримання в належному стані. Піднятий з дна ставу ґрунт біля підвісного моста в парку складували не комунальники, а підрядна організація. Тому юрист КП просив суд відмовити у позові.

Суддя Надія Андрусик, заслухавши обидві сторони, вирішила позов екологічної інспекції та прокуратури області задовільнити. Стягнути з КП «Об’єднання парків культури і відпочинку міста Тернополя» в користь держави 476 580 грн шкоди, завданої порушенням законодавства про охорону навколишнього природного середовища. З цієї суми 30% перерахувати в дохід спеціального фонду Державного бюджету України, 50% – в дохід спеціального фонду місцевого бюджету Тернопільської ОТГ, 20% – в дохід спеціального фонду місцевого бюджету Тернопільської обласної ради.

Окрім того, суд зобов’язав сплатити прокуратурі області понад 7 тис. грн судового збору. На рішення суду також можна подати апеляційну скаргу.


Мітки: , ,

Джерело | Місто

Тернопіль Теребовля Бучач Заліщики Борщів Чо р тків Г у сятин Підв о ло- чиськ Ланівці Збараж Шумськ К ременець К озова Бережани Підгайці Зборів Монасти- риська