Василь Щербанюк, співзасновник аграрного кооперативу, IT-шник за фахом, створюючи тепличний комплекс, спирався на концепцію розумного будинку.
Про це він розповів у своєму матеріалі в журналі «Садівництво по-українськи».
— Чому б не бути розумній теплиці, вирішили ми, — з системою, яка керується через датчики, — написав він. — Для нас збирання та аналіз сукупності показників – дуже зрозуміла та корисна річ для вирощування.
Овочівники скористалися розробками львівської IT-компанії, спеціалісти якої створили «мізки» системи на основі показників температури, CO2, вологості та інших нюансів. Графіки цих показників у динаміці тепличники отримують на телефон чи комп’ютер у певний період. Для покращення автоматизації встановлено метеостанцію.
— При відкриванні та закриванні теплиці важливо також контролювати фактор вітру, м зауважив пан Щербанюк. — При поривах більше 5 м/с теплицю може просто здути до сусіднього села, тому що охоронець просто не встигне добігти і закрити отвори. Також ми встановлюємо сферичні камери, щоб отримувати спектр світла, по якому можна контролювати вміст у рослині поживних речовин.
Процеси, які відбуваються у теплицях, прогнозовані і циклічні, додав фермер, налаштована ними система передбачає мінімальне втручання людини у процес вирощування.
Мітки: IT-шник, Василь Щербанюк, новини, тепличний комплекс, тернопільщина