Тепер Тернопіль також може стати осередком професійної художньої гімнастки. Для цього не лише відкрили професійну школу, а й заснували Федерацію художньої гімнастики в Тернопільській області. Детальніше про свій задум засновники школи розповіли у новому проєкті «Тернополян» під назвою «Максимальний спорт».
– Великий спорт – це велике навантаження. Тренування з художньої гімнастики може тривати навіть 5 годин. Спочатку гімнастки стрибають, потім йде розминка, розтяжка, після чого вони відпрацьовують свої програми. Це займає багато часу та вимагає відданості справі. Мотивую дітей змаганнями. Якщо щось не вдається, я їх обіймаю, беру на ручки. Для кожного я підбираю правильні слова, щоб змотивувати не зупинятися, – розповіла Лілія Павлятенко.
Тренерка наголошує, що художня гімнастика – це не лише про спорт, а, перш за все, про відповідальність та дисципліну.
Розвинуті підколінні зв’язки, гнучкі стопи та спина, висота стрибків – це основні критерії, які визначають задатки дівчинки до спортивної гімнастики. Втім, як розповідає Лілія Павлятенко, усі ці якості можна розвинути, якщо наполегливо тренуватися тричі на тиждень.
– Цей вид спорту розвиває у дівчатах граціозність, естетичність, смак, дисципліну, відчуття такту. Ми позиціонуємо себе як професійна школа з художньої гімнастики. Це професійний спорт, тож хто буде працювати і наполегливо віддаватися тренуванням, отримає розряди і просуватиметься кар’єрними сходами. У наших планах – щоб вихованці досягали професійного рівня, а Тернопіль – щоб став потужним осередком художньої гімнастики в Україні, – розповіла представниця Федерації художньої гімнастики в Тернопільській області Олександра Любінська.
Ініціатором заснування Федерації художньої гімнастики в Тернопільській області став директор Тернопільської обласної школа вищої спортивної майстерності Олег Любінський.
– Востаннє професійною художньою гімнастикою у Тернополі займалися майже пів століття тому. З початком війни чимало дітей з батьками переїхали до нас зі східних областей. Є багато діток, які займалися художньою гімнастикою, а в нас, у Тернополі, на жаль, втратили таку можливість. Тож ми зорганізувалися і вирішили заснувати федерацію. Плануємо розвивати школу художньої гімнастики, залучати більше дітей та тренерів. Уже є охочі професіонали, які для цього навіть готові повернутися з-за кордону, – розповів Олег Любінський.
Тренування відбуваються у спортивних залах тернопільських шкіл № 3 та № 4. Записатися у професійний гурток можуть діти від трьох років.
Партнером проєкту «Максимальний спорт» є фермерське господарство «ГАДЗ». Воно є однією найбільших компаній в Україні, яка спеціалізується на вирощуванні фруктів (яблук, груш, слив). «ГАДЗ» постійно збільшує географію експорту, на сьогодні це понад 20 країн Європи, Близького сходу та Азії. Соки, пюре, джеми, фруктові чипси господарства містять безліч корисних речовин. Продукція ФГ «ГАДЗ» вже завоювала неабияку довіру прихильників здорового способу життя.
Мітки: гімнастика