Китайські полонені готові до обміну та просять Пекін їх забрати

Китайські найманці Чжан Женьбао та Ван Гуанцзюнь, яких українські військові взяли в полон на Донеччині, заявили, що готові до обміну та просять керівництво КНР забрати їх на Батьківщину.

Про це вони заявили під час брифінгу в Укрінформі.

«Ми готові до обміну і хочемо повернутися до Китаю, на батьківщину», – сказав один з полонених.

Обидва полонені підтвердили, що знають про можливе покарання на батьківщині і готові до цього.

«У Китаї відповідно до законодавства, де б ви не брали участь у бойових діях, вас очікує покарання», – зазначив Чжан Женьбао.

Ван Гуанцзюнь додав: «Я розумію, що покарання може бути, і готовий до цього, тому що зрозуміло, що за участь у війні може бути покарання, але я все одно хочу повернутися додому, до рідних».

 

Брифінг в Укрінформі з полоненими громадянами Китаю / Фото: Володимир Тарасов, УкрінформВодночас вони зауважили, що не знають про можливі терміни покарання, оскільки уряд Китаю про це не повідомляє.

Під час брифінгу полонені вкотре наголосили, що раніше не мали стосунку до державних органів влади КНР, не служили в армії, а уклали контракт з російською армією, побачивши рекламу в соцмережах.

 

«На деяких китайських платформах, таких як Kuaishou (快手) або ТікТок, є певні блогери, які просувають подібні рекламні матеріали», – сказав Ван Гуанцзюнь.

Відповідаючи на запитання, чи інструктували в російській армії щодо поводження у разі потрапляння в полон, Чжан Женьбао зазначив, що такого не було, водночас усім іноземним громадянам навіювалися думки, що вони можуть «померти в полоні дуже жорстокою смертю».

Речник СБУ Артем Дехтяренко під час брифінгу повідомив, що полоненим громадянам Китаю забезпечується належне утримання.

«Після надання невідкладної допомоги обох іноземців передали Службі безпеки України для проведення необхідних слідчих і процесуальних дій. Їх перевезли до Києва. Тут вони утримуються в належних умовах, які відповідають усім вимогам Женевської конвенції щодо утримання і поводження з військовополоненими. Хочу також наголосити, що ця пресконференція відбувається зі згоди самих полонених. Це відповідає вимогам міжнародного права», – заявив Дехтяренко.

За його словами, слідчі СБУ вже провели перші допити цих полонених і можуть констатувати, що обоє громадян КНР долучилися до збройних сил РФ, підписавши контракти.

Обидва полонені на брифінгу стверджували, що потрапили в полон відразу після того, як опинились на лінії фронту, та не вбивали українських захисників.

Вони також сказали, що їхні родини не знають про полон. За словами полонених, їх іще не відвідували представники Міжнародного Червоного Хреста чи інших гуманітарних організацій.


Мітки: , ,

Джерело | Укрінформ

Тернопіль Теребовля Бучач Заліщики Борщів Чо р тків Г у сятин Підв о ло- чиськ Ланівці Збараж Шумськ К ременець К озова Бережани Підгайці Зборів Монасти- риська