Протягом останніх двох днів у Тернопільській області спостерігається позитивна тенденція щодо покращення епідпоказників, але цього недостатньо для перегляду зонування у Тернопільській області.
На цьому наголосив голова Тернопільської обласної державної адміністрації Володимир Труш під час позачергового засідання регіональної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій.
«Державна комісія з питань ТЕБ та НС може розглянути пропозиції щодо зміни статусу регіону за рівнем епідеміологічної небезпеки лише у тому випадку, якщо тенденція щодо покращення показників зберігається протягом п’яти днів. Про це йдеться у постанові №641. Тому наступне засідання регіональної комісії з питань ТЕБ та НС відбудеться 7 серпня. Члени комісії заслухають інформацію щодо наступних трьох днів і прийматимуть відповідне рішення», – зазначив Володимир Труш.
За словами в. о. директора ДУ «Тернопільський обласний лабораторний центр» Юлії Кравчук, епідситуацію, яка зараз виникла в області, можна охарактеризувати як нестійку у зв’язку з тим, що є значні передумови до поширення даного захворювання на території Тернопільщини.
«COVID-19 ми реєструємо на всіх адміністративно-територіальних одиницях нашого регіону. Відповідно, є значне коливання епідпоказників. За основними критеріями Кабінету Міністрів, станом на 2 серпня, область не відповідала за двома показниками. Станом на 3-4 серпня ми відповідаємо 4-ом критеріям і відповідно динаміка наших показників позитивна з тенденцією до зниження, що говорить про налагодження епідситуації у регіоні», – резюмувала Юлія Ковальчук.
За попередню добу в області лабораторно підтверджено 27 нових випадків захворювання на COVID-19, з них 7 – у Тернополі.
Начальник управління охорони здоров’я Тернопільської облдержадміністрації Володимир Богайчук розповів, що у лікувальних закладах області сьогодні перебувають 164 хворих, з них 35 у важкому стані.
«Спостерігаємо спад поширення COVID-19 в області. Є випадки, коли хворі поступають у медзаклад у важкому стані, з важкими пневмоніями й ускладненнями. Також поступають багато хворих у яких не підтверджено коронавірус, але є клініка коронавірусної інфекції. Зменшується показник заповненості ліжкомісць хворими на COVID-19 – сьогодні він становить 35,3%. Найбільше хворих знаходяться на стаціонарному лікуванні у лікарні швидкої допомоги, фтизіопульмонологічному центрі, Чортківській та Монастириській районних лікарнях. Ситуація контрольована», – наголосив Володимир Богайчук.