Тернопільська обласна рада закликає повернути звання Героя України Шухевичу та Бандері

Сесія Тернопільської обласної ради прийняла звернення до керівництва держави щодо повернення звання Героя України з удостоєнням ордена Держави Роману Шухевичу та  Степану Бандері (посмертно).

Про це повідомили у пресслужбі ради.

У зверненні зазначено, що в жовтні 2007 року та січні 2010 року, за каденції третього президента України Віктора Ющенка, було підписано Указ про присвоєння звання Героя України (посмертно) Шухевичу Роману Осиповичу та Бандері Степану Андрійовичу.

«Однак з приходом до влади антиукраїнського режиму Януковича Донецький окружний адміністративний суд ухвалив постанову, яким визнав незаконним присвоєння відповідних звань, аргументуючи своє рішення тим, що звання присвоїли з порушенням вимог чинного законодавства України», – йдеться в документі.

Депутати закликають керівництво держави відновити справедливість та повернути звання Героя України Роману Шухевичу і Степану Бандері за незламність духу у відстоюванні національної ідеї, виявлені героїзм і самопожертву в боротьбі за незалежну Українську державу.


Джерело | Тернопільська обласна рада

Тернопіль Теребовля Бучач Заліщики Борщів Чо р тків Г у сятин Підв о ло- чиськ Ланівці Збараж Шумськ К ременець К озова Бережани Підгайці Зборів Монасти- риська