У Тернопільській області на дистанцій формі навчання 109 тисяч учнів 1-11 класів та 8 400 учнів професійно-технічних училищ. Також дистанційно освіту здобувають і студенти вищих навчальних закладів.
Про це розповіла начальниця управління освіти і науки Тернопільської обласної державної адміністрації Olya Khoma наТелеканал UA: Тернопіль в програмі «Тема дня».
В умовах карантину перед державою постало завдання – забезпечити вільний доступ учнів до знань. З цією метою 6 квітня стартував проєкт «Українська школа онлайн», в рамках якого 40 педагогів з Києва стануть вчителями для всіх школярів України. Учні 5-11 класів дистанційно матимуть можливість вивчати 11 предметів за збалансованою програмою Міністерства освіти і науки України.
Вона підкреслила, що саме від відповідальності батьків залежить на скільки учні долучатимуться до онлайн-уроків, адже самі школярі ще неповнолітні. Контроль за навчанням повинен бути зі сторони батьків та педагогічних працівників.
«Вчитель може корегувати уроки, які бачить учень, а також пропонувати свої додаткові завдання за допомогою різноманітних інтернет-ресурсів. Педагоги повинні спілкуватися з дітьми, оцінювати їхні знання, щоб школярі мали стимул – хорошу підсумкову оцінку. Кожен педагогічний працівник має зрозуміти на якому етапі знань будуть його учні і чи закріпили вони навчальний матеріал. Багато залежить від самого вчителя, який мав би спілкуватися з учнями і запитати які теми стали не дуже зрозумілими для дитини. Не може оцінити знання лише той педагогічний працівник, який лише у «вайбері» завдання і не пояснює його учням. На жаль, такі прикрі випадки є і в Тернопільській області, коли батьки скаржаться на педагогічних працівників, які дають багато домашніх завдань, не пояснюючи їх. Така робота – це зовсім не дистанційна форма навчання. Вчитель має проаналізувати свою роботу і зрозуміти, що повинен надавати якісні освітні послуги своїм учням. Якщо вчитель справді працює з учнями дистанційно, то практично 99% дітей закріплять матеріал. Хтось більше, а хтось – менше й отримають позитивний бал. Навчальний рік завершиться на пізніше 1 липня.», – поділилася Ольга Хома.
Мітки: карантин, навчальний рік