Навіть в умовах карантину та обмеження масових заходів кожен можете долучитися до проведення Дня пам’яті жертв політичних репресій віртуально й вшанувати пам’ять невинно убієнних на відстані.
“Національний історико-меморіальний заповідник «Биківнянські могили» пропонує представникам громадськості, родичам репресованих, а також усім охочим, кому не байдужа історія Биківнянських поховань, кому болять трагедія Великого терору, численні депортації українського населення, політичні репресії комуністичного режиму, поширити на своїх сторінках у соцмережі Фейсбук відео із нашим Дзвоном пам’яті. https://www.facebook.com/Bykovnya1937/videos/2659822344303063/
Відповідне відео ви зможете знайти у цій події та поширювати”, – йдеться в анонсі цього заходу.
Акція “Дзвін пам’яті” відбудеться 17 травня 2020 року о 12.00.
“Вона буде знаком як для загиблих, так і для живих, знаком того, що українці не забули злочини тоталітаризму, що усі покоління об’єднуються у символічній солідарній дії не лише з сумом, а з надією та вірою у непорушність прав і свобод людини. Хай лунає цей подзвін Україною на згадку про розстріляних НКВС, замордованих у соловецьких таборах, знищених у Сандармоху, покараних радянської психіатрією, примусово виселених із своїх домівок –усіх, хто упродовж радянського часу зазнав репресій та переслідувань”, – повідомляє Меморіальний заповідник “Биківнянські могили”
Довідково: Національний історико-меморіальний заповідник «Биківнянські могили» — заповідник національного значення (з 2006), найбільше в Україні місце поховання жертв масових політичних репресій 1937—1941 років. у Дніпровському районі міста Києва, на його північно-східній околиці, за 1,5 км від колишнього селища Биківня поблизу автостради Київ-Бровари. Територія Національного історико-меморіального заповідника «Биківнянські могили» складає майже 239 га та є найбільшим в Україні місцем поховання жертв сталінських репресій.
У Биківнянських похованнях знайшли свій останній притулок представники всіх соціальних прошарків українського суспільства — від робітників і селян до інтелектуальної еліти (науковці, письменники, митці). Серед жертв, похованих на спецділянці НКВС у Биківні, є представники понад 30 національностей, а також іноземні громадяни.
Трагедія Биківні стоїть поряд із такими злочинами як Аушвіц, Бухенвальд, Дахау, Бабин Яр та Катинський розстріл.
н.м.