У Чорткові провели першу виставку імпровізованого вернісажу. Виставку відкрили з нагоди 500-ліття міста, товариство митців: Остап Барановський та Віктор Боркут, Ольга та Яків Біленки із Київщини, а також громадський діяч Олександр Степаненко. Про це повідомили на сайті Чортківської міської ради.
Частина вернісажу присвячена творчості нашого земляка, художника Шайє Блондера. На виставці було представлено фоторепродукції картин польського та французького періодів творчості майстра. Художник «Краківської групи» та «Паризької школи» за 20-літній період творчості написав понад 700 картин маслом. Частина його робіт присвячена рідному Чорткову. Але на його картинах ви не побачите ані Домініканського костелу, ані інших знаних архітектурних пам’яток міста. Переважно то тихі дворики та вулички Старого Чорткова та Вигнанки.
Також свої неймовірні роботи із натурального дерева експонував Віктор Боркута. Митець переважно відтворює фігури з тематики тваринництва. Автор перетворює звичайні рослинні залишки у неймовірні шедеври. А цього разу на виставці також експонував оригінальні роботи, присвячені півтисячолітньому ювілею Чорткова.
Оригінальні роботи експонували і подружжя із Київщини: Ольга та Яків Біленко, а також чортків’янин Остап Барановський, котрий долучався до процесу творення. «Дерево Подяки» або «Дерево Вдячний Сердець» розробили митці – це своєрідний символ вдячності українського народу тим, хто надав допомогу і не залишається байдужим у скрутний час. Тисячі українських сімей відчули тепло і любов мільйонів турботливих сердець з усього світу. На виставці експонували зменшені моделі експонатів, а повнорозмірні інсталяції після їх виготовлення пропонується встановлювати у країнах та містах, котрі найбільше допомагали українцям.
Мітки: культура, новини, тернопільщина, Чортків