У Тернополі реалізовують проєкт “СпівДія. Працевлаштування”. Він допомагає працевлаштуватися громадянам, які через війну втратили роботу. Про це повідомила консультантка проєкту Ольга Грош в ефірі “Українського радіо Тернопіль”.
Проєкт реалізовують у 10 областях України. Кар’єрні консультації СпівДії надають у Чернівцях, Івано-Франківську, Тернополі, Львові, Луцьку, Хмельницькому, Черкасах, Полтаві, Рівному, Одесі.
“Це безкоштовна та експертна допомога для українців, які прагнуть знайти роботу там, де зараз є можливість. Це також можливість для роботодавців, які потребують працівників. Загалом, у рамках проєкту можна отримати, наприклад, кар’єрну консультацію чи допомогу із написанням резюме. Якщо люди, які звертаються за допомогою із пошуком роботи, підготовкою резюме чи до співбесіди, чи роботодавці звертаються із інших регіонів, то у нас одна екосистема у якій ми працюємо разом. Для прикладу, якщо звертається особа із Сумської області, то ми з ними працюємо в онлайн-форматі. А звернутися до нас можна, заповнивши заявку на сайті, або зателефонувавши за номером 068 42 917 55”, – розповіла Ольга.
Жінка каже, заявки опрацьовують близько двох днів, після чого призначають консультацію.
“Ми спілкуємося з тою людиною і з тою інформацією, яку вона дає. Якість такої взаємодії залежить від того, наскільки людина хоче відкритися. Якщо людина не хоче говорити про якісь моменти із досвіду роботи, особисті обставини, то вона має на це право. І тоді ми виходимо з тої інформації, яку вона надала. Загалом така консультація триває близько години. Людина більш детально розповідає, якої допомоги вона потребує, який має досвід роботи, щоб ми зорієнтувалися, як допомогти. Але вакансій, як рекрутингові агентства, ми не надаємо, хоча маємо запити роботодавців та базу вакансій. Адже в більшості випадків, у людей, які до нас звертаються, або погано складене резюме, або його взагалі немає. І коли ми говоримо роботодавцеві, що у нас є кандидат, то нам все одно відповідають, щоб надіслати їм резюме. Також ми допомагаємо людям написати супровідний лист, або портфоліо”, – каже Ольга.
Проєкт передбачає безкоштовну допомогу усім людям, які постраждали від війни.
“За чотири місяці нашої роботи маємо чимало успішних кейсів та історій про людей, які шукали роботу. Пригадую, жінка шукала роботу, вона кухар за спеціальністю. І коли вона шукала роботу інструктора з плавання, у своєму місті вона не змогла знайти її, то після переїзду в Тернопіль вона працевлаштувалася. Жінка подала свою кандидатуру в один із розважальних центрів. Ми мали із нею одну консультацію, поспілкувалися, вона по сьогодні там працює. Ще у нас була клієнтка, якій чомусь на співбесідах усі відмовляли. Вона прийшла до нас на консультацію і тоді з’ясувалося, що вона ходила до роботодавців без резюме. Вона просто заходила в аптеки і запитувала, чи потрібно працівника? Їй відмовляли, або радили поспілкуватися з керівництвом. Тобто у неї не було ніякого зворотнього зв’язку від роботодавців. Ми з нею попрацювали, допомогли написати резюме і вона успішно пройшла чотири співбесіди. Зараз вона задоволена своєю роботою і колективом”, – розповіла Ольга Грош.
За допомогою до проєкту “СпівДія. Працевлаштування” у Тернополі звернулося 192 людини. Надали 222 кар’єрні консультації. Понад 60 із них відбулися у тернопільському хабі. 30 осіб знайшли нову роботу. Про це Українському радіо Тернопіль повідомила тернопільська консультантка.
Проєкт “СпівДія. Працевлаштування” реалізовують за підтримки Європейського Союзу, Міністерства молоді та спорту України, спільно із Центром “Розвиток Корпоративної Соціальної Відповідальності” та експертною платформою Career Hub у межах програми “Мріємо та діємо”.
Мітки: вакансії, ВПО, новини, пошук роботи, тернопільщина