У Тернополі російськомовні студентки вирішили послухати на максимальній гучності музику мовою окупанта, а тих, хто робив їм завваження, “відправляли” якнайдалі.
Про неприємний випадок, який трапився у другому гуртожитку ТНПУ, розповіла у Facebook Леся Коковська-Романчук.
За словами тернополянки, першокурсниці пізно ввечері голосно включили російську музику. А коли студенти старших курсів зробили їм зауваження, заявили, що “язик ваш учіть нє будєм”.
Жінка шокована цим інцидентом та каже: найгірше цій ситуації, що йдеться про майбутніх українських вчительок.
“Гуртожиток № 2 Тернопільський національний педагогічний університет, 6-тий поверх. Першокурсниці. Прийняли, обігріли, захистили. Весь вечір і ніч лунає голосна музика. Російська. Студенти старших курсів роблять зауваження, пояснюють. У відповідь – груба лайка. “Нє лєзьтє в нашу тіпа лічьную тіпа жизнь, нє ваше дєло.. тіпа.. язик тіпа ваш учіть нє будєм” Ну і всіляке отаке, ми чуємо це щодня у тисячах варіантів.
Біда у тім, що вони – майбутні українські вчителі. Руський мір прокладає собі шлях язиком своїх вчителів та попів. Поясніть це першокурсницям, поясніть зараз, поки не пізно. Суворо поясніть, серйозно. Ви педагоги, ви це вмієте і знаєте як. Пухлина московитського міра дає метастази. Це завжди небезпечно. Потребує професійного втручання”, – йдеться у дописі авторки.
Небайдужі тернополяни вже звернулися до керівництва університету з вимогою відреагувати на цю подію. Поки у виші публічно не відповіли на інцидент.
Багато хто з користувачів висловив думку, що за таке дівчат повинні відрахувати, адже під час війни така поведінка є неприпустимою.
“Я думаю, що одного тільки виселення з гуртожитку буде замало. Якщо дійсно була така позиція щодо української мови “учіть нє будєм”, то, вочевидь, такі педагоги українській державі не потрібні. Висновок один, якщо тобі не потрібен, то тоді тобі потрібно їхати жити і учитися у ту країну, де усі розмовляють тією, яку ти так любиш. Відчислити і відправити туди, звідки прибули. І не зважати на усілякі статуси!”, – прокоментував Олег Сорока.
Мітки: вища освіта, тернопіль тернопільщина, ТНПУ