У Мінкульті повідомили, що буде, якщо Московський патріархат відмовиться покидати стіни лаври.
Комісія Мінкульту закінчила свою роботу у Києво-Печерській лаврі і тепер представники УПЦ МП мають три дні, аби залишити монастир. Про це повідомив міністр культури та інформаційної політики України Олександр Ткаченко.
«Вчора, 5.06.2023 року Комісія МКІП з приймання-передачі державного майна Лаври завершила свою роботу та підписала із Заповідником акт приймання-передачі державного майна Національного заповідника «Києво-Печерська лавра», яким підтвердила передачу державного майна у користування Заповіднику», – зазначив Ткаченко.
За його словами, комісія перевірила та повертає державі 79 об’єктів. При цьому всі ці об’єкти перебувають у різному стані. Зокрема, УПЦ МП протягом перебування на території лаври самовільно перебудовувала, добудовувала та переплановувала пам’ятки культури. Крім того, Московський патріархат без дозволів позводив новобудови на території заповідника.
«Тепер, після того як Заповідник направив вимогу УПЦ МП про невідкладне звільнення, припинення користування та повернення Заповіднику його майна, остання має протягом 3 робочих днів з дня їх отримання це зробити», – зазначив Ткаченко.
За його словами, якщо Московський патріархат відмовиться виконувати вимоги, то рішення щодо усунення перешкод користування майном Заповідника прийматиме суд.
«Сьогодні представники Монастиря відмовилися через канцелярію прийняти Акт прийому-передачі державного майна. Заповідник відправив всі документи поштою та в електронному форматі», – додав очільник Мінкульту.
У квітні Комісія Міністерства культури та інформаційної політики України змогла частково розпочати роботу з прийому-передачі державного майна Києво-Печерської лаври та показала наслідки безоплатного користування приміщеннями Українською православною церквою Московського патріархату в одному із корпусів. Зокрема у будівлі понищене майно, видерті двері, зруйновані стіни та навіть демонтоване покриття підлоги.
Наприкінці березня представники російської церкви, незважаючи на те, що час їхнього виселення із заповідника вже настав, не захотіли залишати територію заповідника. Митрополит Павло (Лебідь) спочатку говорив, що договір про оренду нібито не можна розривати в односторонньому порядку, закликаючи дочекатися остаточного рішення суду. Крім того, він накинувся з прокльонами на президента Володимира Зеленського та його родину, а також на міністра культури та журналістів.
Після рішення київського Госпсуду 30 березня Кабмін визнав недійсним розпорядження часів Януковича про передачу об’єктів лаври московському патріархату та забрав під свою відповідальність управління майном Києво-Печерської лаври.
Мітки: заповідник, повернення святинь, Почаївська лавра, Ткаченко