На Тернопільщині цього року посіви ярого ріпака збільшили майже в 9 разів. Про це розповів Суспільному директор департаменту агропромислового розвитку обласної військової адміністрації Володимир Стахів.
За його словами, цьогоріч в області ріпаком засіяли 95 тисячах гектарів землі. З них 85 тисяч – озимий ріпак.
“Збільшили площі посіву на 22%. Якщо говорити про озимий ріпак, то це плюс 12%. Цього року, враховуючи кон’юнктуру ринку, деяка частина культур менш прибуткова, тому аграрії посіяли ярий ріпак. Порівняно з минулим роком, його площу збільшили майже в 9 разів. Вартість – понад 12,5 тисяч гривень за тонну, але аналітика показує, що в процесі збирання, ціни можуть змінюватися. Тому аграрії здебільшого торгують ріпаком тоді, коли є сприятлива цінова політика”.
“Ріпак – це біодизель, вирощений на полі”, – розповів аграрій Петро Литвин. В його сільськогосподарському товаристві в селі Ігровиця Білецької громади цю культуру засіяли на площі 70 гектарів.
“Загалом, у господарстві ми переважно висіваємо ріпак на площі 100 гектарів. Цьогоріч висіяли на 70 гектарах”.
Петро Литвин каже, врожай вже дозріває. За два тижні його можна збирати.
“Ріпак недарма називають “чорним золотом України”, бо для кожного українського аграрія це, в першу чергу, швидкі гроші. Тобто, ще жнива не почалися, а ми маємо можливість зібрати цю ранню культуру й реалізувати її. Рік у рік ріпак має високу ціну на початку збирання”.
За словами аграрія, з ріпакового насіння виготовляють олію. Зокрема, з ріпакової олії роблять біопаливо, мастильні матеріали, текстильні вироби. З відходів – корм для тварин.
“Будемо мати левову частку власного дизелю, вирощеного на своїх полях. Це відтворювана сировина. Це не те, що ми качаємо з свердловини і можемо повністю її викачати. А ріпак можна вирощувати щороку”, – каже Петро Литвин.
Мітки: аграрний сектор, жнива, посів, ріпак, урожай