«Вже зараз в рамках проєкту в Херсонській області відновлено більш як 200 приватних будинків, ще стільки ж будуть завершені найближчим часом. Усього в рамках пілоту плануємо відновити понад 3,5 тисячі обʼєктів у 26 громадах», – йдеться у повідомленні.
Також стартує друга черга проєкту – це ще 50 деокупованих населених пунктів, де будуть відновлені житлові будинки та соціальні обʼєкти.
Наталія Григорівна пригадує, як на її подвірʼя прийшли окупанти. Десятки одиниць зброї і ворожу техніку за якою не було видно вулиці.
За її будинком росіяни викопали велику яму, у якій маскували свій БТР, а саму жінку змусили покинути дім.
– Їх було понад десять, озброєних до зубів. Молоді хлопці, але які жорстокі…
Кажуть мені: «Збирай речі і не появляйся тут. Забудь, що ти тут живеш». Я взяла документи, альбом з фотокартками й пішла, – розповідає пані Наталія.
Смт Архангельське, що на Херсонщині, піддавалося ворожим обстрілам майже кожного дня. Окупанти використовували мирних жителів як щит і не шкодували ні чоловіків, ні жінок.
Метою російської федерації було захопити селище і піти далі, однак це не вдалося.
Соціальна й житлова інфраструктура знищена. Будинки не підлягають відновленню, а школа, наче згарище, нагадує щоденно місцевим жителям про навалу російського ворога.
Саме для допомоги таким регіонам і створена ініціатива «Пліч-о-пліч».
областей взяли на себе зобов’язання відновити пошкоджені будівлі й допомогти населенню деокупованих територій.
Тернопільщина стала областю-патроном для смт Архангельське. Тут ремонтуємо будинки, замінюємо вікна та двері, відновлюємо соціальну інфраструктуру.