“У вересні 2023 році при проведенні фітосанітарного моніторингу посівів кукурудзи виявлено західного кукурудзяного жука на площі 100 гектарів у селі Ярчівці Тернопільського району. Моніторинг проводиться за допомогою жовтих феромонних пасток. За результатами фітосанітарної експертизи Державної установи «Тернопільська обласна фітосанітарна лабораторія» даних феромонних пасток, виявлено імаго даного шкідника”, – йдеться у дописі спеціалістів Держпродспоживслужби.
Відтак розпорядженням районної військової адміністрації від 11.09.2023 року № 202/01-01 запроваджено карантинний режим та затверджено заходи з локалізації та ліквідації регульованого шкідливого організму – західного кукурудзяного жука, які є обов’язковими для виконання землекористувачами та землевласниками.
“Основними локалізаційно-ліквідаційними заходами є – дотримання, у виявленому вогнищі, агротехніки вирощування, сівозмін, висівання сортів стійких до пошкодження західним кукурудзяним жуком, обробка інсектицидами згідно з Переліком пестицидів і агрохімікатів дозволених до використання в Україні та доповненням до переліку пестицидів і агрохімікатів, дозволених до використання в Україні, – пишуть спеціалісти. – Західний кукурудзяний жук набув значного поширення на території України в тому числі і на території Тернопільської області тому звертаємо увагу сільгоспвиробників. Щоб обмежити розповсюдження цього шкідника, аграрії мають дотримуватися сівозміни, великі господарства можуть застосовувати просторову ізоляцію. Якщо кожного наступного року сіяти кукурудзу в іншому кластері на відстані у 10-20 км від торішніх посівів, це значно ускладнить поширення шкідника та і інших шкідливих організмів. Монокультурне вирощування кукурудзи кілька років поспіль, провокує більш активне поширення шкідників. Тому дотримання агротехніки вирощування кукурудзи приведе до хорошого врожаю”.
Мітки: поле