У школах області на уроках фізкультури будуть впроваджувати нові модулі. Вони передбачають освоєння нових видів спортивних ігор, зокрема, таких як бадмінтон, регбі-5, флорбол, петанк, фризбі. Про це розповів міністр освіти і науки України Сергій Шкарлет під час триденного форуму “Здорова Україна – Здорова громада – Фізична культура в Новій українській школі”. Захід розпочався у Скориківській загальноосвітній школі на Тернопільщині.
За словами міністра, Тернопільщина – перша з областей, де почали впроваджувати цю програму.
“Маємо можливість запропонувати на вибір кожній громаді 60 модулів. Це різні набори спортивних ігор або додаткових спортивних занять. Тренери проконсультують, підготують, нададуть поради вчителям фізкультури. В ідеалі – це підготовка нових тренерів для громади, які могли б якісно запровадити будь-який із цих модулів на території кожної школи. Тернопільщину обрали тому, що її сьогодні можна поставити на перше місце в Україні щодо організації освітнього процесу”, – сказав Шкарлет.
У форумі беруть участь вчителі фізкультури з усіх громад області. Тренери провели для дітей майстер-класи з гри у флорбол, регбі-5 та бадмінтон.
“Бадмінтон на сьогодні включений в програму фізичної культури як окремий модуль. Одна з цікавих ігор, яка дозволяє розвинути спритність, швидкість, координацію. Також бадмінтон поліпшує зір та є профілактикою порушення постави”,
Майстер-класи з ігор проводять і для вчителів фізкультури. Юлія Радецька грала у флорбол. На форум вона приїхала з Великих Бірок.
“Ми з цього навчального року почали впроваджувати флорбол. Це новий вид спорту для нашого району, зокрема, для нашої школи. Дітям цей вид спорту дуже подобається. Складність тільки в тому, що потрібен інвентар. Знання, досвід є”, – каже Юлія Радецька.
“Регбі-5 – це регбі зі стрічками без контакту. Це гендерний спорт – грають дівчата і хлопці водночас. Стрічки для того, щоб відіграти м’яч. Якщо ти зірвав стрічку в людини з м’ячем – м’яч переходить іншій команді. Мета гри – занести м’яч за лінію. Кількість гравців – п’ять на п’ять. Грати можна в спортзалі, на піску, на траві – будь-де. Високий, худий, тонкий, товстий – у регбі антропометричні дані неважливі”, – сказав Павло Рожков.
Вивчав правила гри в регбі-5 Павло Вітвіцький. Він працює вчителем фізкультури 26 років. Зараз викладає в Теребовлянському навчально-реабілітаційному центрі. Там навчається понад 150 дітей.
Загальнонаціональну програму “Здорова Україна” започаткували в 2021 році. Її спільно впроваджують Офіс президента, Міністерство молоді та спорту й представники масового спорту.
Мітки: "Здорова Україна – Здорова громада – Фізична культура в Новій українській школі", новий проєкт, спорт, тернопіль, тернопільщина