Чим небезпечні кліщі і що робити у разі їх укусу?

Чи реально захиститися від кліщів на природі і що робити, якщо ви стали їх жертвою?

Сезон пікніків та вилазок на природу в самому розпалі. Проте, не слід забувати про небезпеку бути вкушеним кліщем. Кліщі є збудниками багатьох небезпечних захворювань, які можуть мати навіть летальні наслідки. Вони живуть на деревах та у високій траві, а людину кусають переважно за м’які тканини шкіри. Чи можливо від них вберегтися, і що робити у випадку укусу, читайте далі.

Чим небезпечні кліщі і що робити, якщо вас укусив кліщ?

В теплу пору року все менше хочеться сидіти вдома перед комп’ютером, граючи в ігрові автомати онлайн бесплатно без реєстрації, і все більше – знаходитись ближче до природи. У лісі, в парку, в сквері – в будь-яких місцях, де є зелені насадження, людина знаходиться у небезпеці, адже на неї може напасти кліщ. 

Кліщі є дуже небезпечними комахами, адже вони переносять багато небезпечних захворювань, зокрема:

  • кліщовий енцефаліт;
  • бореліоз;
  • туляремія;
  • лихоманка;
  • хвороба Лайма.

Більшість з них можуть мати небезпечні наслідки для людського організму або призвести до смерті. Саме тому вкрай важливо робити профілактичні щеплення.

Якщо ви стали жертвою кліща, його слід видалити з тіла якомога швидше. Робити це потрібно пінцетом чи звичайною ниткою. Тіло кліща потрібно взяти в петлю якомога ближче до місця укусу і, злегка прокручуючи його то в одну, то в іншу сторону, повільно тягнути вверх. При цьому слід бути дуже уважним та обережним, щоб не відірвати тіло кліща від хоботка. Після цього паразита потрібно помістити у банку чи герметичний пакет і віднести в лабораторію для дослідження, а місце укусу обробити йодом чи іншим антисептиком. 

Якщо після укусу кліща місце укусу почервоніло та почало боліти, слід негайно звернутися за допомогою до лікарів. 

Як вберегтися від кліщів, перебуваючи на природі?

Збираючись у ліс чи на природу, не ігноруйте основні правила безпеки та захисту від кліщів:

  • навіть у спекотну погоду одягайте максимально закритий одяг з довгими рукавами;
  • голову прикрийте головним убором (панамкою, кепкою, косинкою, тощо);
  • не розташовуйтесь біля кущів та не відпочивайте у місцях, де є висока трава;
  • після прогулянки чи походу в ліс уважно огляньте все тіло і виперіть одяг.

Хорошим профілактичним засобом захисту від кліщів є спеціальні спреї. Обробіть ними одяг перед тим, як відправлятись у ліс. Крім цього, не забудьте обробити ним ваших домашніх улюбленців. 


Джерело | обласТь

Тернопіль Теребовля Бучач Заліщики Борщів Чо р тків Г у сятин Підв о ло- чиськ Ланівці Збараж Шумськ К ременець К озова Бережани Підгайці Зборів Монасти- риська