Церковний хор «Глорія» у Тернополі відзначив 25-річчя (фото)

Аматорський колектив парафіяльного хору «Глорія» при українській греко-католицькій церкві Святого апостола Петра відсвяткував 25 річницю від дня створення.

«Від імені тернополян вітаю усіх з 25-річчям від дня створення хору, – зазначив міський голова Сергій Надал. – 25 років для історії – це дуже маленький відлік часу, але 25 років для творчого колективу – досить багато. Ми усі вдячні вам, учасникам хору, що надихаєте тернополян і парафіян церкви своїм співом».

Відповідно до розпорядження міського голови за активну громадську діяльність, життєву позицію, вагомий особистий внесок у духовний розвиток Тернопільської міської територіальної громади та з нагоди 25-річчя створення парафіяльного хору «Глорія» при українській греко-католицької церкві Святого апостола Петра оголосили подяку міського голови активним учасникам хору та нагородили цінним подарунком наручним годинником диригента хору Оксану Цимбалюк.

На ювілейному концерті були запрошені і зіркові гості, такі як: гурт «Vilni» та «Тріода». Дев’ять років тому двоє солістів гурту «Тріода» були учасниками хору «Глорія» і на ювілейному концерті вони спільно виконали пісню «Радуйся, Маріє», з якою колись здобули перемогу на Європейському фестивалі духовної пісні «Я там, де є благословення » в 2011 році.

Довідково. Парафіяльний хор церкви Святого апостола Петра розпочав свою діяльність у 1995 році у невеликій капличці. Тоді в його складі було менше 10 осіб. Сьогодні своїм співом прославляють Бога близько 40 учасників співу. За ці роки колектив активно подорожував, як Україною, так і за її межами. На запрошення парафіяльних громад співали святі літургії у храмах Тернополя і Тернопільщини, Львівщини, Франківщини, у патріаршому соборі Києва та навіть у Польщі. Неодноразово своїм співом супроводжували святі літургії на Всеукраїнській прощі в Зарваниці. Хор «Глорія» є учасником багатьох регіональних, міських та міжнародних фестивалів.

Хор є аматорським колективом, в якому співають люди різних професій. З 2014 року диригентом хору є викладач Тернопільської музичної школи № 2 Оксана Цимбалюк. Більше 17 років регентом хору «Глорія» був професійний диригент, заслужений працівник культури України, доцент Тернопільського національного педагогічного університету Володимир Семчишин, якого, на жаль, вже три роки немає з нами.

хор Глорія Тернопіль церква Петра

хор Глорія Тернопіль церква Петра

хор Глорія Тернопіль церква Петра

хор Глорія Тернопіль церква Петра

хор Глорія Тернопіль церква Петра

хор Глорія Тернопіль церква Петра


Джерело | обласТь

Тернопіль Теребовля Бучач Заліщики Борщів Чо р тків Г у сятин Підв о ло- чиськ Ланівці Збараж Шумськ К ременець К озова Бережани Підгайці Зборів Монасти- риська