До 26 квітня на Тернопільщині триває тиждень імунізації

В Україні з 20 по 26 квітня триває тиждень імунізації.

“Вже третій рік поспіль наша країна приєднується до глобальної європейської ініціативи поширення інформації про важливість та ефективність вакцинопрофілактики. На жаль, в Україні, зокрема на Тернопільщині поки необхідного рівня вакцинації дітей не досягнуто, про що свідчать періодичні спалахи захворювань”, – повідомляє Тернопільський обласний Центр громадського здоров’я

Як діє вакцина і чому краще вакцинуватись, ніж перехворіти інфекційною хворобою? Механізм дії вакцини та які міфи про вакцинацію найбільш поширені? Про це ми запитали заступницю генерального директора КНП «Тернопільський обласний центр громадського здоров’я» Тернопільської обласної ради Марію Павельєву.

“При належному охопленні населення вакцинацією (95-98%) створюється так званий «колективний імунітет» – це ті умови, коли інфекція не має можливості поширюватися. Але якщо йдеться про правець, то тут ми можемо говорити тільки про імунітет індивідуальний. Тільки отримавши всі необхідні щеплення кожна конкретна людина може бути впевнена, що при травмі (глибокі порізи, відкриті переломи, проникаючі поранення) вона захищена від хвороби і болючої смерті від правцю”, – розповідає заступниця генерального директора КНП «Тернопільський обласний центр громадського здоров’я» Тернопільської обласної ради Марія Павельєва.

Вакцина імітує природний інфекційний процес – в цьому й полягає суть її дії. Потрапляючи в організм людини, мікроби та віруси поводяться як загарбники. Але тіло має стійкого й надійного захисника – це його імунна система, яка швидко розпізнає чужорідного агента й знешкоджує його. Вакцини містять або дуже ослаблені віруси, або вбиті бактерії (збудники хвороб), які потрапляючи в організм, викликати хворобу не можуть (в силу того, що вбиті або дуже ослаблені – і на цьому хочеться наголосити), натомість імунна система реагує на них і знешкоджує. Саме тому в разі контакту з «реальними» мікробами організм уже готовий негайно їх побороти.

Досі людство не віднайшло ефективнішого способу боротьби з інфекційними хворобами, ніж вакцинація.

Докладніше про імунізацію за посиланням  https://www.facebook.com/tocenterhz/posts/556725508316090


Мітки: , ,

Джерело | обласТь

Тернопіль Теребовля Бучач Заліщики Борщів Чо р тків Г у сятин Підв о ло- чиськ Ланівці Збараж Шумськ К ременець К озова Бережани Підгайці Зборів Монасти- риська