До дня народження легендарної Роксолани бібліотекарі з Тернопільщини підготували презентацію

Цього року виповнюється 515 років від дня народження легендарної українки – Роксолани (Анастасії Лісовської).

До цієї дати працівники Тернопільської обласної бібліотеки для дітей підготували історико-літературну виставку-портрет «Славетна українка Роксолана».

Переглянути презентацію можна за посиланням – http://odb.te.ua/1-3144

http://odb.te.ua/

Нагадаємо, як розповідає Вікіпедія,  Роксолана (лат. Roxolanaітал. la Rossa («Русинка») тур. Hürrem Sultan, — спершу наложниця, а потім — дружина Сулеймана І Пишногосултана Османської імперії. Мати султана Селіма II.

Справжнє ім’я та місце народження невідомі. У польській літературній традиції — Олександра, в українській — Анастасія.

За твердженням історика-аматора Станіслава Жевуського, була донькою священника з галицького міста Рогатина, згодом у художніх творах з’явилося прізвище священика — Лісовський.

У 15181520 роках потрапила до татарського полону й була продана в рабство. Згодом опинилася в султанському гаремі, де стала коханою дружиною Сулеймана І.Своїм коштом будувала мечеті, школи, караван-сараї та кухні у Стамбулі, Едірне, Єрусалимі, Мецці й Медіні. Посприяла сходженню на османський престол свого сина Селіма ІІ.

Оспівана у літературі, образотворчому мистецтві, музиці та кіно.

Як повідомляла “обласТь”, У ТЕРНОПОЛІ ПОКАЖУТЬ ВИСТАВКУ, ПРИСВЯЧЕНУ ПАМ’ЯТІ ВІДОМОГО ДОБРОВОЛЬЦЯ


Джерело | обласТь

Тернопіль Теребовля Бучач Заліщики Борщів Чо р тків Г у сятин Підв о ло- чиськ Ланівці Збараж Шумськ К ременець К озова Бережани Підгайці Зборів Монасти- риська