Доньці відомого тернопільського журналіста, який загинув в АТО, призначено президентську стипендію

Президентську стипендію призначено Юстині Гурняк – доньці відомого тернопільського журналіста Віктора Гурняка, який загинув в АТО.

«Призначити стипендії Президента України дітям журналістів, які загинули у зв’язку з виконанням професійних обов’язків: ГУРНЯК Юстині Вікторівні – 2012 року народження, доньці журналіста ГУРНЯКА Віктора Петровича, який загинув у зв’язку з виконанням професійних обов’язків; ЧЕРНІКОВІЙ Олені Олександрівні – 2014 року народження, доньці журналіста ЧЕРНІКОВА Олександра Юрійовича, який загинув у зв’язку з виконанням професійних обов’язків», – йдеться в Указі Глави держави.

Віктор Гурняк – український фотокореспондент, військовик (боєць 24-го батальйону територіальної оборони «Айдар»).

Народився 8 червня 1987 року в с. Городниця Гусятинського району.

Навчався у ЗОШ №27 м.Тернопіль, згодом у Технічному коледжі Тернопільського національного технічного університету імені Івана Пулюя.

Працював у газеті «20 хвилин» (Тернопіль). З 2007 – фотокореспондент агентства УНІАН, а з 2009 – фотокореспондент агентства Reuters.

Cпівзасновник фотоагентства LUFA, з грудня 2013 року також співпрацював з інтернет-виданням «Insider». Готував репортажі із зимового Євромайдану, залишив серію світлин із життя «Айдару».

Був членом організації «Пласт».

Як волонтер збирав кошти і закуповував необхідні речі, допомагав із транспортуванням і самостійно доправляв вантажі, забезпечуючи необхідним спорядженням бійців «Айдару» та інших батальйонів у зоні АТО.

Знявся у відеокліпі «Тартака» та «Нічлави» «Не кажучи нікому». У документальному фільмі Тараса Химича «Золотий вересень. Хроніка Галичини 1939-1941» (2007) зіграв епізодичну роль повстанця.

Режисер кліпу на пісню Сашка Положинського «Мій Лицарський Хрест».

У вересні 2014 року пішов служити добровольцем до батальйону «Айдар».

Загинув о 10:10 ранку 19 жовтня 2014 року від мінометного снаряду, коли під обстрілом вивозив поранених у районі 32-го блокпосту поблизу селища Сміле Слов’яносербського району Луганської області.

Похований на Личаківському кладовищі у Львові.

Посмертно нагороджений орденом «За мужність» III ступеня. «Почесний громадянин міста Тернополя» (2015). Орден «Народний Герой України» (2015).

 


Джерело | Указ Президента України

Тернопіль Теребовля Бучач Заліщики Борщів Чо р тків Г у сятин Підв о ло- чиськ Ланівці Збараж Шумськ К ременець К озова Бережани Підгайці Зборів Монасти- риська