Два Тернопільські університети потрапили в рейтинг найвпливовіших вишів світу

Два Тернопільські університети потрапили в рейтинг найвпливовіших вишів світу за версією експертів інформаційного порталу AcademicInfluence.

Загалом рейтинг включає 185 закладів освіти з України.

Тернопільський національний технічний університет імені Івана Пулюя у цьому рейтингу посідає 40 місце серед українських університетів, а Тернопільський національний педагогічний університет імені Володимира Гнатюка– 64.

Впливовість ЗВО оцінювалась групою науковців і фахівців з аналізу даних за певним алгоритмом, який певною мірою усуває суб’єктивність, адже повністю позбавлений впливу людини та спирається виключно на емпіричні дані.

При побудові рейтингу впливовості значення має те, як часто в документі або на веб-сторінці згадується людина: неодноразова згадка на сторінці, присвяченій певній темі, однозначно вказує на її зв’язок із цією темою.

Отож, фахівці вважають, що будь-який університет впливовий не сам по собі, а завдяки людям, які в ньому навчалися або працювали. Тобто впливовість університету оцінюється саме через тих людей з вишів, які зробили значний внесок у певній галузі.

Разом з тим, варто наголосити, що інформація про заклади береться з відкритих джерел даних, зокрема сайту університету й англомовної сторінки Вікіпедії.

У світовому рейтингу перші позиції займають Гарвардський, Стенфордський та Массачусетський університети, в рейтингу українських вишів — Київський національний університет ім. Шевченка, Києво-Могилянська академія та Львівський національний університет ім. Івана Франка.


Джерело | обласТь

Тернопіль Теребовля Бучач Заліщики Борщів Чо р тків Г у сятин Підв о ло- чиськ Ланівці Збараж Шумськ К ременець К озова Бережани Підгайці Зборів Монасти- риська