Дві лікарні Тернополя вже не приймають пацієнтів, і для хворих доводиться шукати місця в районах

Позачергове засідання Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій відбулося 3 вересня. Згідно з рішенням, до червоної зони віднесено міста Тернопіль, Бережани та Чортків, Бережанський, Бучацький, Гусятинський, Монастирський, Теребовлянський, Тернопільський та Чортківський райони.

– Ситуація з захворюванням на COVID-19 дуже складна. В області продовжує хворіти майже чотири тисячі людей. Ми маємо наслідки ігнорування протиепідемічних заходів, в тому числі органами місцевого самоврядування, які послаблювали на своїх території карантин, проводили масові заходи, виводили людей на пікети. Сьогодні через таку безвідповідальність ми змушені зупинити роботу десяти міст та районів, – зазначає голова Тернопільської облдержадміністрації Володимир Труш.

Усі навчальні заклади у районах «червоної» епідемічної зони, крім міста Тернополя виконали рішення державної, регіональної та місцевих комісії ТЕБ та НС та перейшли на дистанційне навчання. Це 243 заклади освіти, де з 7 вересня навчання відбувається онлайн.

Припинити навчання з понеділка мали б заклади загальної середньої освіти та інші заклади освіти, до яких відносяться дошкільні навчальні заклади та позашкільні навчальні заклади.  Поліція реагуватиме на недотримання карантинних норм відповідно.

«Я розумію, що батькам нема де залишити дітей. Та, на жаль, ми не можемо прожити світову проблему невідчутно для себе. Коронавірус змінив життя мільйонів людей. І ми робимо все, щоб ці зміни були не такими болісними.

Без дотримання карантинних заходів перспектива з COVID-19 невтішна. І якщо обирати між навчанням і здоров’ям дітей, я оберу друге. Між роботою громадського транспорту і безпекою пасажирів, я оберу останнє. Я не дозволю поставити під загрозу життя людей».

Що таке коронавірус і на скільки він небезпечний, очільник ОДА знає з власного досвіду. Адже нещодавно у нього теж діагностували небезпечну інфекцію.

– Коронавірус – не жарти і я переконався у цьому особисто.  Понад тиждень я перебував на стаціонарному лікуванні. За цей час побачив роботу галузі з середини. І хоча усі ці місяці ми працювали над підсиленням наших лікувальних закладів. Епідемія щодня вносить корективи і змінює правила гри. Нам доводиться реагувати чітко та швидко. Сьогодні з важкими пневмоніями злягають цілі родини.

Дві лікарні Тернополя вже не приймають пацієнтів, і для хворих доводиться шукати місця в районах. 87 людей померло. І мені прикро бачити, як органи місцевого самоврядування, грають на емоціях людей і провокують їх на пікети.

І ніхто з керівників не зізнається, що окремі школи не приймають дітей, бо їх там немає кому вчити. Деякі керівники міст та громад хочуть виглядати в очах людей месіями, говорити те, що вони хочуть чути.

Але насправді ви граєтеся з життями людей. Ваші політичні дивіденди можуть коштувати нам дуже дорого.

Кожен новий випадок буде на вашій совісті і відповідальності. І якщо ви не припините ці ігри, дійде до того, що розгортатимемо ліжка в приміщеннях міських рад, – каже Володимир Труш.

За його словами, Тернопільська обласна державна адміністрація активно працює у напрямку забезпечення умов для надання допомоги хворим на COVID-19.

По-перше, протягом останнього тижня в області відкрили майже тисячу додаткових ліжок для надання допомоги хворим на коронавірусну інфекцію.

Зокрема, прийнято рішення щодо збільшення кількості ПЛР-тестів у районах. Щодня до обласного лабораторного центру надходить максимальна кількість зразків від усіх контактних осіб та людей з коронавірусною симптоматикою.

В лікарнях області вдвічі збільшили кількість ліжок, які під’єднані до кистю.

На спільній нараді з керівниками районів обласна адміністрація вирішила звернутися до Тернопільського національного медичного університету ім. І. Горбачевського з проханням залучити для надання медичної допомоги хворим на COVID-19 лікарів-інтернів та студентів медуніверситету.

Як підкреслив голова, Тернопільщина переживає другу хвилю епідемії коронавірусної хвороби. І кожен з нас має запитати себе: а що я зробив заради того, аби інфекція не розповсюджувалась?

 


Джерело | обласТь

Тернопіль Теребовля Бучач Заліщики Борщів Чо р тків Г у сятин Підв о ло- чиськ Ланівці Збараж Шумськ К ременець К озова Бережани Підгайці Зборів Монасти- риська