Екоінспекції Тернопільщини виявили 22 стихійних сміттєзвалища і незаконну рубку дерев

Впродовж серпня працівники екоінспекції Тернопільщини виявили 22 стихійних сміттєзвалища і незаконну рубку дерев.

Зокрема, на території Копичинецької міської ради, куди входить 12 населених пунктів, виявили 7 стихійних сміттєзвалищ. Також там встановлено відсутність роздільного збирання корисних компонентів ТПВ та місцевої програми поводження з відходами. Крім того, виявлено захоронення неперероблених побутових відходів та відсутність інвентаризації і паспортизації зелених насаджень. Про це повідомляє Державна екологічна інспекція у Тернопільській області у мережі Фейсбук.

В лісах біля сіл Тудорів і Майдан Копичинецької міської ради встановлено факти незаконної рубки 24 та 13 дерев відповідно. Сума завданої лісу шкоди загалом склала 232,378 тис.грн. Матеріали за даними фактами направлено до Чортківського відділу поліції ГУНП в Тернопільській області.

Також встановлено порушення на території об’єктів природо-заповідного фонду (не вжито заходів щодо ліквідації негативного впливу на ботанічну пам’ятку природи спричиненого незаконним складуванням дерев’яних матеріалів).

Загалом, за виявлені порушення в межах Копичинецької міської ради до адміністративної відповідальності притягнуто 8 посадових осіб на загальну суму штрафів 6800 грн.

Типові порушення вимог природоохоронного законодавства зафіксовано у результаті перевірки Монастириської міської ради, яка налічує 38 населених пунктів та 15 старостатів. Тут виявлено 15 стихійних сміттєзвалищ. також встановлено відсутність роздільного збирання корисних компонентів ТПВ, розробленої та затвердженої схеми санітарної очистки населених пунктів та місцевої програми поводження з відходами. Окрім того, виявлено захоронення неперероблених побутових відходів та відсутність інвентаризації і паспортизації зелених насаджень.

За ці порушення інспекторами складено 12 протоколів про адміністративні правопорушення та винесено 10 постанов. Загальна сума штрафів склала 7990 грн.

За результатами об’їзду міським головам видано обов’язкові для виконання вимоги щодо усунення виявлених порушень.

В екоінспекції зазначили, що планові перевірки органів виконавчої влади і надалі будуть проводитися Інспекцією відповідно до Переліку центральних органів виконавчої влади та їх територіальних органів, місцевих органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування в частині здійснення делегованих їм повноважень органів виконавчої влади, які планується перевірити у 2021 році.


Джерело | обласТь

Тернопіль Теребовля Бучач Заліщики Борщів Чо р тків Г у сятин Підв о ло- чиськ Ланівці Збараж Шумськ К ременець К озова Бережани Підгайці Зборів Монасти- риська