Екологи дослідили можливу причину масової загибелі риби в одному зі ставків Тернопільщини

Фахівці Державної екологічної інспекції у Тернопільській області дослідили можливу причину масової загибелі риби у ставку між с. Соколів та смт Золотий Потік Бучацького району.

Для цього було відібрано проби води починаючи від території молочно-товарної ферми в с.Соколів, через систему безіменних потічків, що впадають у став на території Золотопотіцької селищної ради, і до дамби ставку.

«За результатами вимірювань встановлено, що відносно природнього фону (безіменний потічок №2) якість води на вході у став за вмістом органічних речовин погіршилася у 100 разів, по амоній-іону у 180 разів, за вмістом фосфатів – у 116 разів, а за іншими показниками (хлориди, сульфати, завислі речовини) якість води погіршилася у 3-10 разів. Це спричинило загибель риби», – повідомили в інспекції.

На думку екологів, така ситуація може бути наслідком потрапляння у ставок висококонцентрованих стічних вод з розташованої поблизу ферми та розміщених на її території силосних ям.

Результати досліджень разом з матеріалами справи буде надіслано до поліції для встановлення винних осіб.

Як повідомляла “Область”, у одному зі ставків Тернопільщини зафіксовано масову загибель риби.

 

о.р.


Джерело | Державна екологічна інспекція у Тернопільській області

Тернопіль Теребовля Бучач Заліщики Борщів Чо р тків Г у сятин Підв о ло- чиськ Ланівці Збараж Шумськ К ременець К озова Бережани Підгайці Зборів Монасти- риська