Екологи знайшли на Тернопільщині рідкісний гриб (фотофакт)

Працівники природного заповідника “”Медобори” зазнімкували рідкісного гриба, який занесений на сторінки Червоної книги України.

Це герицій коралоподібний (Hericium coralloides).

Як розповідає “Вікіпедія”,  цей гриб класифіковано у 1794 році. В англійській мові його називають «зубами ведмедя» (англ. bear`s head tooth). Плодові тіла формуються в червні — вересні. Гриб викликає білу гниль деревини. Він може утворювати плодові тіла до 40 см в діаметрі. Зустрічається переважно в дубових лісах, а також в ялинниках і сосняках з березою. Зустрічається у вигляді поодиноких плодових тіл. Може рости в лабораторних умовах.

Гриб їстівний у молодому віці. Ламкий м’якуш гілок з часом стає міцним і не придатним до вживання, проте «голочки» залишаються їстівними.

Проте редакція “обласТь” вкотре просить бути обережними й обачними під час збирання грибів та їхнього приготування ТИХЕ “ПОЛЮВАННЯ” НА ТЕРНОПІЛЬЩИНІ: ЩО ПОТРІБНО ЗНАТИ ГРИБНИКАМ


Джерело | обласТь

Тернопіль Теребовля Бучач Заліщики Борщів Чо р тків Г у сятин Підв о ло- чиськ Ланівці Збараж Шумськ К ременець К озова Бережани Підгайці Зборів Монасти- риська