Економіку Копичинців підтримують партнери з восьми держав

Делегація Тернопільщини повернулася з Міжнародної конференції Ukraine Recovery Conference 2025 у Римі – ключового міжнародного майданчика для узгодження спільних дій і рішень з відновлення України. Форум зібрав понад 4000 представників урядів, міжнародних донорських організацій, бізнесу та громадянського суспільства з десятків країн світу.

Серед учасників цього міжнародного заходу був і голова Копичинецької громади Богдан Келічавий, з яким ми поспілкувалися, пише Сільський господар.

– Пане голово, розкажіть про враження від конференції? 

– Це була одна з найважливіших конференцій, спрямована на українське відновлення. Для мене це максимальний рівень нетворкінгу, де є унікальна нагода зустріти усіх – як чинних, так і потенційних партнерів для нашої громади. Там були присутні представники від найвищого рівня влади до очільників громадських організацій та бізнесу з Італії й інших країн світу, які будуть цікаві та потрібні українським громадам. Вважаю, що це надзвичайно цінна можливість для налагодження співпраці, тож ті, хто дивиться з надією у майбутнє, використали цю подію сповна.

– Відомо, що у вас є чимало міжнародних партнерів. Чи вдалося налагодити нові контакти? 

– У нас уже підписаний меморандум про партнерство з італійським містом, тож у Римі ми зустрілися з нашими давніми друзями, поділилися досягненнями та обговорили подальші кроки щодо співпраці. Окрім того, налагодили взаємодію з омбудсменом Італії Маріно Фарделлі, брали участь у його заходах.

Також відбулася важлива зустріч із представниками французької організації Stand With Ukraine, яка працює над пошуком міст-партнерів між українськими громадами та європейськими. Вже цього тижня очікуємо директора цієї організації у нас в Копичинцях, аби остаточно домовитися про партнерство з одним із міст Франції.

– Розкажіть детальніше про міжнародну співпрацю громади? 

– Наші навчальні заклади, лікарня, інші установи вже взаємодіють із різними зарубіжними містами. Маємо офіційно укладені меморандуми про партнерство з Польщею, Туреччиною, Італією, Німеччиною, Норвегією, Швецією, Британією та Бельгією.

Окремо хочу сказати про партнерство з Німеччиною, уряд якої виділяє кошти на реалізацію різних програм нашої громади. Нині обговорюємо питання передачі комунальної техніки, шкільні обміни, допомогу лікарні, і вже налагоджена співпраця між нашими та німецькими пожежниками.

На початку серпня плануємо поїздку до міста Брюгге у Бельгії, візьмемо участь у програмі цифровізації та обміні досвідом довкола цієї теми.

– Отже, поки Євросоюз роздумує, коли приймати Україну до свого об’єднання, Копичинецька громада уже в Європі… 

– Я завжди наголошую нашим міжнародним партнерам: дуже не хочеться, аби Україна була аутсайдером у Євросоюзі. Так, ми пізно туди заходимо, але це зовсім не означає, що ми будемо проблемою чи тягарем. Нам вкрай необхідно інтегруватися сьогодні, бути повноправним членом – ціннісно, економічно, якісно. Я переконаний, громада від цього тільки виграє. Принаймні ми у Копичинецькій громаді точно відчуваємо якісні зміни.

– Нещодавно Тернопільська обласна військова адміністрація оприлюднила рейтинг соціально-економічного розвитку громад. Копичинецька – серед кращих. Розкажіть про економічний потенціал вашої громади. 

– Ми намагаємося розвивати економічний потенціл, йдемо назустріч бізнесу, а у відповідь підприємці допомагають нам. Особливий акцент робимо на релокованих підприємствах. Нагадаю лише про Харківську меблеву фабрику, яка тепер у Копичинцях. Керівництво та працівники відновили роботу і нарощують потужності,  розбудовують територію на тисячу квадратних метрів, шукають нові напрямки роботи. А це, звісно, нові робочі місця та податки. Невдовзі на території громади запрацює ще одне релоковане підприємство, теж з багатостраждальної Харківщини. Там займатимуться  виготовленням комплектуючих деталей до зварювальних апаратів.

У нас активно розвиваються і нарощують потужності ковбасні виробництва. Одне з них планує відкрити мережу власних магазинів.  Свого часу ми розпочинали нашу діяльність з дуже низької бази, громада була глибоко дотаційною. Проте ми засукали рукави й взялися покращувати різні галузі. Порожні об’єкти наповнюються новими підприємствами, з’являються додаткові робочі місця. Динаміка позитивна. Та головне, аби на повну силу запрацювати, потрібне мирне небо.


Мітки: , , ,

Джерело | Сільський господар

Тернопіль Теребовля Бучач Заліщики Борщів Чо р тків Г у сятин Підв о ло- чиськ Ланівці Збараж Шумськ К ременець К озова Бережани Підгайці Зборів Монасти- риська