Громади Тернопільщини повинні подбати про захист дітей під час процесу децентралізації

Сьогодні відбулася селекторна нарада з питань формування та реалізації державної політики у сфері забезпечення прав дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування під головуванням Прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля.

На порядку денному розглянули питання про формування служб захисту дітей на рівні громад, влаштування дітей до прийомних сімей.

Як зауважив Прем’єр-міністр, в умовах реформи децентралізації кардинально змінюються повноваження і функції спеціалістів як органів виконавчої влади, так і органів місцевого самоврядування.

«Формування районів призведе до процесу ліквідації РДА в їхньому нинішньому вигляді. У громадах також ще не сформовані відповідні соціальні служби. І в процесі формування виконкомів дуже важливим пріоритетом стає утворення служб захисту прав дітей на рівні громад і на рівні районів», — зазначив Денис Шмигаль.

Для того, аби не зупиняти соціальну політику під час формування нових райдержадміністрацій було запропоновано запровадити перехідний період, поки не буде створена Національна соціальна сервісна служба, яка забере на себе повноваження в соціальній сфері.

Відтак облдержадміністрації спільно з органами місцевого самоврядування повинні забезпечити реорганізацію міських, районних у містах, сільських та селищних центрів соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді у відповідні центри соціальних служб із денними та стаціонарними відділеннями. А також утворити у тих громадах, де це доцільно, центри надання соціальних послуг, із денними та стаціонарними відділеннями.


Джерело | обласТь

Тернопіль Теребовля Бучач Заліщики Борщів Чо р тків Г у сятин Підв о ло- чиськ Ланівці Збараж Шумськ К ременець К озова Бережани Підгайці Зборів Монасти- риська