Start up бізнес школа Тернопіль Замовлення реклами тернопільська область

Капелан пластової станиці «Тернопіль» презентував книжку «Присягу не зламаю: духовенство Тернопільщини у борні з тоталітаризмом у 1945–1950 роках»

Капелан пластової станиці «Тернопіль» о. Василь Макоїд презентував свою книжку «Присягу не зламаю: духовенство Тернопільщини у борні з тоталітаризмом у 1945–1950 роках». Подія відбулася у Збаразькій публічній бібліотеці.

В основу видання лягли 4-річні наукові дослідження молодого автора, ровесника української незалежності, які базуються на архівних документах колишнього КДБ і стосуються понад 60 священнослужителів з Тернопілля, які зазнали репресій сталінського режиму через непокору і вірність УГКЦ.

У той час духовенство стало перед складним вибором: або перейти у православ’я під юрисдикцією Патріарха Московського, або приректи себе на мучеництво чи загибель. Сміливці, які не злякалися випробувань, продовжили життя Церкви в підпіллі і стали фундаментом її відродження й легалізації.

Книга рекомендована до прочитання, адже сьогоднішні реалії, коли священників УГКЦ переслідують на захоплених російським агресором територіях, демонструють, що одвічний ворог не змінився, і користується тими ж методами розправи з непокірним духовенством, як і після Другої світової війни. Також ці події дуже перегукуються з тодішніми.

Праця отця Василя надихає на роздуми і буде цікавою не лише історикам, науковцям. Її варто прочитати кожному, аби глибше пізнати минувшину власного краю, його трагічні і славні сторінки.


Мітки: , ,

Джерело | Збаразька міська рада

Тернопіль Теребовля Бучач Заліщики Борщів Чо р тків Г у сятин Підв о ло- чиськ Ланівці Збараж Шумськ К ременець К озова Бережани Підгайці Зборів Монасти- риська