Колони прочан з Тернополя та Хмельницького вирушили на прощу до Зарваниці

Сьогодні, 16 липня, тернопільська група паломників, яка за 2 дні подолає пішки 54 кілометри маршруту Тернопіль-Струсів-Зарваниця, вирушила від Архикатедрального собору УГКЦ Тернополя.

Благословив піших паломників Загальнонаціональної прощі до Зарваниці і вирушив з ними в дорогу єпископ-помічник Тернопільсько-Зборівський Теодор Мартинюк.

«Цей шлях до Зарваниці хочемо пройти як одна, велика, молитовна родина. Нехай нинішній і завтрашній день буде наповнений Божим миром, радість  і внутрішнім спокоєм. Нехай ті труднощі, які неминуче на шляху будуть, стануть приємними, часом отримання духовного досвіду», – каже владика Теодор.

Інша група паломників вирушила від храму УГКЦ св. священномученика Йосафата (вул. Лучаківського) під проводом декана Тернопільського о. Віталія Козак. Вони ітимуть до Зарваниці шляхом Тернопіль-Городище-Ішків-Золотники-Зарваниця.

В дорозі вірні моляться за мир в Україні.

Сформовано близько 20 груп, у кожної свій духовний провідник, який провадить молитвою та сповідатиме людей в дорозі.

Оргкомітет подбав про умови для паломників: харчування та нічліг у Струсові та Ішкові. Супроводжує колону карета швидкої допомоги та міліція.

Вирушили на прощу до Зарвнаиці  й паломники з Хмельниччини. Група з міста Хмельницького вийшла в дорогу ще в понеділок, 12 липня.

«У нашій групі йде більше 100 осіб, – каже єпископ Кам’янець-Подільської єпархії УГКЦ владика Іван Кулик. – Здебільшого це віряни нашої Церкви із міста Хмельницького. Втім, є і з його околиць і навіть віряни інших конфесій». За словами владики, паломництво — чудова нагода для навернення і роздумів про щось глибоке. Особисто для нього це можливість ще раз усвідомити, що люди на землі – лише паломники, які прямують до неба. «У кожного шлях до Бога інший: у когось тернистий, у когось не дуже, — каже єпископ. – Але ми всі йдемо в одному напрямку і з однією метою. Так само, як сьогодні – до святині».

До слова, на Загальнонаціональну прощу до Зарваниці прибудуть члени Синоду єпископів УГКЦ, високодостойні гості та Блаженніший Святослав, Глава УГКЦ. Патріарх Святослав зустрінеться із молоддю завтра 17 липня, о 17.30, на площі біля парафіяльного храму Зарваниці. А 18 липня, неділя, о 9.00 очолить Архиєрейську Божественну Літургію, яка стане кульмінацією цілорічної прощі.

На одному з елеваторів Тернопільщини гасили умовну пожежу

Інспекторським складом районного управління проведено навчання з питань пожежної та техногенної безпеки для працівників ТОВ «Мрія Елеватор Деренівка», яке розташоване в селі Деренівка, Теребовлянської МТГ.

Під час заходу працівникам нагадали порядок дотримання протипожежного режиму в закріплених приміщеннях та на території, необхідність перевіряти справність електрообладнання, систем протипожежного захисту та вживати заходів щодо усунення виявлених недоліків. Забезпечувати належне утримання шляхів евакуації, наявних первинних засобів пожежогасіння та систем протипожежного водопостачання.


Джерело | обласТь

Тернопіль Теребовля Бучач Заліщики Борщів Чо р тків Г у сятин Підв о ло- чиськ Ланівці Збараж Шумськ К ременець К озова Бережани Підгайці Зборів Монасти- риська