Куди скаржитись споживачам Тернопільщини, щоб захистити свої права

02.10.2020 року офіційно набув чинності наказ Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства від 16.06.2020 р.  № 1130, який остаточно скасовує обов’язковість ведення Книги відгуків та пропозицій (відміняє Інструкцію № 349, яка містила форму і порядок застосування книги відгуків і пропозицій на підприємствах роздрібної торгівлі та в закладах ресторанного господарства).

Нагадаємо, в березні 2019 року уряд скасував обов’язкове ведення Книги відгуків та пропозицій. Проте вимоги та згадки про книгу скарг залишалися в низці нормативних документів, зокрема в наказах Мінекономіки.

Це стало черговим кроком в напрямку дерегуляції, цифровізації бізнес-процесів та зменшення застарілих норм, адже  є більш ефективні та зручні інструменти контролю та захисту прав споживачів. Так, можна залишати свої відгуки через “гарячу лінію”, електронне та класичне листування чи соціальні мережі.

Крім того, сьогодні споживачі можуть звернутися у Держпродспоживслужбу та її територіальні органи за захистом порушених прав як в паперовому, так і електронному вигляді.

У територіальних органах Держпродспоживслужби та в багатьох місцевих держадміністраціях створені та функціонують консультаційно-інформаційні служби, де споживачі можуть отримати інформацію та допомогу в питаннях щодо захисту своїх прав.

Додамо, така практика цілком відповідає європейським та світовим стандартам, сприятиме налагодженню ефективної комунікації між бізнесом та споживачем.


Джерело | ГУ Держпродспоживслужби у Тернопільській області

Тернопіль Теребовля Бучач Заліщики Борщів Чо р тків Г у сятин Підв о ло- чиськ Ланівці Збараж Шумськ К ременець К озова Бережани Підгайці Зборів Монасти- риська