Пенсіонер із Тернополя Григорій Жук, який цікавиться городництвом і квітникарством, поділився своїм методом розмноження троянд.
Він практикує розмноження троянд живцюванням.
“Досить легкий та ефективний метод живцювання та розмноження троянд під обрізаними з боку дна пластиковими 5-ти та 6-ти літровими пляшками з-під олії чи води. Здерев’янілий живець троянди обрізаємо навскіс під нижньою брунькою без листка, залишаємо на пагінці дві-три бруньки без листків або з обрізаними наполовину листочками і обрізаємо зверху.
Нижній зріз припудрюємо укорінювачем (кореневин) – (продається у кіосках, де торгують квітами, насінням)”, – розповів він у своєму пості на фейсбуці.
Далі він радить у затінку добре зволожити ґрунт, зробити у вологій землі кілочком ямку, в яку вставити живець і накрити його обрізаною пляшкою без корка.
“Важливо: на живець не повинні падати промені палючого сонця, живець час від часу через верхній отвір (де був корок), поливати водою”, – зауважує квітникар.
За його словами, липень і серпень – найсприятливіший час займатися подібним живцюванням.
“До осені ваші живці укоріняться і при накритих пляшках добре перезимують. І ще одне: не всі сорти та види троянд хочуть розмножуватися подібним способом. Але, як кажуть, варто спробувати. Все, що в мене у квітнику цвіте, – це, фактично, вирощене із живців”, – пише Григорій Жук.
Як повідомляла “обласТь”, ЖИТЕЛЬ ТЕРНОПОЛЯ ПОДІЛИВСЯ ВЛАСНИМ РЕЦЕПТОМ ЛІТНЬОГО ЧАЮ
Мітки: троянди