Мешканців Тернопільщини закликають долучитися до масштабної еко-ініціативи «Зелена країна»

7 червня 2021 року Президент України Володимир Зеленський на Всеукраїнському форумі «Україна-30. Екологія» підписав Указ «Про деякі заходи щодо збереження та відтворення лісів». Документ з 2021 року започаткував на всеукраїнському рівні ініціативу масштабного заліснення України – «Зелена країна».

З метою реалізації Президентської ініціативи органами виконавчої влади, органами місцевого самоврядування спільно з громадськими організаціями проводяться заходи щодо створення нових лісів

Благодійний фонд «Озеленення України» спільно з Бізнес-клубом CEO Club Ukraine за підтримки Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів України та Державного агентства лісових ресурсів України ініціюють проведення 30 жовтня 2021 року другого етапу глобального екологічного проекту «Озеленення планети».

Основна мета проєкту – привернути увагу до проблем охорони навколишнього природного середовища та відновлення екосистеми планети, сформувати позитивний імідж України у світі через колективну історію успіху та об’єднання людей довкола боротьби з глобальними екологічними викликами.

Цього року «Озеленення України» перетворилось на «Озеленення планети». До проєкту долучились 100 країн, які одночасно висадять десятки тисяч дерев. Це дозволить консолідувати зусилля усіх тих, кому не байдуже майбутнє рідного краю, країни та світу. Наприклад, у Китаї до дня висадження дерев людям виділяють цілий вихідний. А в Австрії до акції приєднуються навіть чотирилапі друзі – на озеленення приводять собак, котів та навіть ховрашків.

Задля дотримання карантинних норм, більшість країн тримають зв’язок в онлайні, змагаючись у креативності та кількості висаджених дерев. Звісно ж, переможених у проєкті немає. Кожен учасник – переможець!

Кожне дерево стане частиною історії, та на цілий рік зможе забезпечити киснем родину з чотирьох осіб.

Запрошуємо громадські організації, а також усіх небайдужих громадян долучитися до акції висадження дерев на Тернопільщині.

З питань локації, в межах яких буде здійснюватись посадка лісів, а також придбання посадкового матеріалу необхідно звертатись до обласного управління лісового та мисливського господарства, державних та комунальних лісогосподарських підприємств області.

Відслідкувати хід висадки лісу по регіонах кожен зможе на спеціально створеному сайті https://zelenakraina.gov.ua/


Джерело | обласТь

Тернопіль Теребовля Бучач Заліщики Борщів Чо р тків Г у сятин Підв о ло- чиськ Ланівці Збараж Шумськ К ременець К озова Бережани Підгайці Зборів Монасти- риська