Місцеві жителі розповіли, що насправді відбувається у Монастириську

У місті Монастириська, що на Тернопільщині, де сьогодні вирує коронавірусна інфекція, розповіли, що зараз відбувається у місті, та у лікарні.

“ОФІЦІЙНА ІНФОРМАЦІЯ від оперативного штабу. На 17 год в Монастириському районі 14 інфікованих вірусом СОVID-19: в с.Ковалівка – 4 (1-летальний), с.Швейків – 3, м.Монастириська – 7. В їх числі 4 лікарі і 4 медсестри (семеро переведені на самоізоляцію, в них легка форма). Троє хворих доставлені в Тернопіль. Двоє госпіталізовані в райлікарні.
В райлікарні є 1 апарат штучної вентиляції легень – Драгер “Каріна”, 2 апарати середньої потужності, 2 кисневі концентратори.
До цих пір по лінії МОЗ все ще очікуються обіцяні засоби індивідуального захисту для медперсоналу, тестові системи, ліки.
Настрій колективу дещо покращився, так як сьогодні від добрих людей в райлікарню надійшла деяка так необхідна допомога.
Від Заліщицької райлікарні передано 1 апарат ШВЛ та 1 концентратор кисню.
Від Козівської райлікарні передано 20 захисних костюмів та 2 комбінезони, окуляри, рукавиці.
Волонтери шиють маски, халати.
Надійшла допомога від громадських активістів, окремих політиків Тернопілля: монітор пацієнта, інфузумат для подачі лікарства в дозованому режимі. відсмоктувач хірургічний, три набори клинків для інтубування, маски, бахіли тощо.
Щира подяка всім, хто відгукується у цей лихий час!
Велика вдячність всім небайдужим за допомогу та за слушні пропозиції!
Оскільки, за прогнозами інтенсивність підтвердження інфікованих на коронавірус очікується через 5-7 днів, проблемними для райлікарні залишаються питання:
забезпечення медперсоналу захисними костюмами, респіраторами, апаратами ШВЛ (на придбання яких черга), тестами, противірусними препаратами.
Антикризовий штаб працює в посиленому режимі. На базі райлікарні розгортається антивірусний шпиталь. Підготовлено приміщення для окремого відпочинку і проживання обслуговуючого медперсоналу, зарезервовано продукти харчування, готуються палати під бокси для хворих. Складено резервні списки медиків на випадок враження вірусом діючого персоналу.
Район блокований поліцейськими блокпостами на всіх в”їздах і виїздах.
Створено благодійний фонд для місцевих аграріїв і підприємців. Починають поступати кошти на апарати ШВЛ. Їх потрібно хоч би десяток. А також, з нього потрібно буде і доплатити матеріальну винагороду медикам за їх нелегку працю.
Продовольчої кризи немає. Всі магазини контролюються щодо безпечного та безперервного постачання продуктами і всім необхідним.
Районна СНС виконує значний обсяг роботи круглодобово, дезинфікуючи тротуари, під”їзди, входи до магазинів, двері, службові приміщення дезрозчинами у райцентрі та проблемних селах.
Громадський сектор району активно мобілізувався на допомогу, написав Павло Дронь, на власній сторінці у Фейсбук”.


Мітки: , , , , , , ,

Джерело | обласТь

Тернопіль Теребовля Бучач Заліщики Борщів Чо р тків Г у сятин Підв о ло- чиськ Ланівці Збараж Шумськ К ременець К озова Бережани Підгайці Зборів Монасти- риська