На Чортківщині вшанували пам’ять Романа Шухевича

Пам’ять генерала-хорунжого Української Повстанської Армії Романа Шухевича вшанували у селі Заболотівка, що на Чортківщині. Саме 5 березня 70 років тому в бою з радянськими силовиками з Міністерства державної безпеки загинув головнокомандувач УПА.

Фото з сайту Чортківської міської ради

Роман Шухевич – одна з найвидатніших постатей національно-визвольного руху 30-50 років минулого століття, символ героїчної боротьби за незалежність та свободу України. Генерал-хорунжий УПА керував національно-визвольною боротьбою українського народу до останніх днів та віддав своє життя за вільну Україну.

 
У спільній молитві вшанування пам’яті великого українця зібрались голова Чортківської міської територіальної громади Володимир Шматько, начальниця управління культури, релігії та туризму Ольга Дембіцька, представники районної влади, священики різних конфесій, громадськість.
 
Преосвященний владика Димитрій Григорак та всечесні отці відправили поминальну панахиду, опісля присутні мали змогу покласти до пам’ятника квіти та поминальні свічі.
 
Завершилась панахида-реквієм спільним акапельним виконанням державного гімну України.

Мітки: ,

Джерело | Чортківська міська рада

Тернопіль Теребовля Бучач Заліщики Борщів Чо р тків Г у сятин Підв о ло- чиськ Ланівці Збараж Шумськ К ременець К озова Бережани Підгайці Зборів Монасти- риська