Start up бізнес школа Тернопіль Замовлення реклами тернопільська область

На Тернопільщині 31 людина опинилась в лікарні через суші

У Збажажі відкрили новий суші бар. Не встиг заклад попрацювати і тижня, як там отруїлись люди.

“14 серпня в ДУ “ТОЛЦ” почали поступати термінові повідомлення про госпіталізцію хворих жителів міста Збараж та навколишніх сіл в кількості 16 чоловік. Станом на вечір 15 серпня таких осіб було 31, з них 17 дітей. При епідрозслідуванні було встановлено, що усі постраждалі споживали суші, приготовлені в одному із закладів міста Збараж. Суші продавалися на виніс. Симптоми були – багатократна блювота, пронос, підвищення температури, всі хворі госпіталізовані. Кількість контактних хворих встановлюється. Також проведено дезінфекцію самого закладу і в домашніх вогнищах, встановлено кількість контактних осіб, також встановлення можливого джерела зараження продукції, яку споживали хворі”, – розповіла Оксана Чайчук, директор Державної установи «Тернопільський обласний центр контролю та профілактики хвороб Міністерства охорони здоров‘я України».

Перед відкриттям закладу не було здійснено обов’язкове дослідження питної води.

“Відомо, що цей заклад відкрився 10 серпня, і почав виготовляти їжу на виніс і продаж через інтернет-ресурси. Щодо відкриття закладу не було дослідження питної води, змивів зовнішнього середовища та інші моніторингові дослідження, що передують відкриттю будь-якого закладу громадського харчування. Фахівцями проводиться розслідування, взяті залишки сировини, залишки тої їжі, з якої готували страви, надані в лабораторію, по результатах досліджень ми зможемо чітко сказати, що є збудником чи джерелом інфекції. Видано розпорядження головного санітарного лікаря щодо припинення діяльності даного закладу, терміном на 10 днів. З’ясовується коло осіб, які були причетні до приготування їжі та фізична особа-підприємець, який здійснює цю діяльність”, – відзначив керівник ГУ Держпродспоживслужби у Тернопільській області Ігор Рогальський.


Мітки: , ,

Джерело | Департамент охорони здоров'я Тернопільської ОВА

Тернопіль Теребовля Бучач Заліщики Борщів Чо р тків Г у сятин Підв о ло- чиськ Ланівці Збараж Шумськ К ременець К озова Бережани Підгайці Зборів Монасти- риська